Wpis z mikrobloga

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
Uzupełnienie pytania: Często się mówi, że ktoś się stacza, zakłada się, że na samym dole jest samobójstwo. Że najgorszym momentem ich życia będzie samobójstwo, z czym się jednak chyba nie zgadzam- a przynajmniej nie twierdzę że samobójstwo implikuje najgorszy moment życia. Najgorszy moment życia może być wcześniej "przeżyty" i przez te doświadczenie postanowić się zabić. Stąd ta ankieta.
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

moment, kiedy popełniamy samobójstwo jest najgorszym momentem życia

  • zgadzam się 21.0% (21)
  • raczej się zgadzam 4.0% (4)
  • nie wiem / trudno powiedzieć 17.0% (17)
  • raczej się nie zgadzam 23.0% (23)
  • nie zgadzam się 35.0% (35)

Oddanych głosów: 100

  • 9
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Ja uważam, że tak. Ciężko oczywiście to ocenić, ale myślę, że człowiek często w ostatniej chwili, kiedy jest za późno, może żałować tej decyzji.

Zakładam, że człowiek zdrowy psychicznie nie popełni samobójstwa (chyba, że z głupoty, ale to wtedy bardziej wypadek). Jeśli nie uzyska w czasie życia pomocy, nie da rady sam się z tego jakoś wykaraskać to wtedy sam fakt, że zdecydował się na podjęcie próby samobójczej jest tym
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: To nie jest najgorszy moment życia, bo jeśli mnie pamięć nie myli to w literaturze najwięcej opisanych przypadków samobójczych dotyczyło osób, które przemyślały tę decyzję i przygotowały się do niej, wcześniej porządkując wszystkie sprawy życiowe, a przed samym samobójstwem miały okres szczęśliwości. Oczywiście, jest też grupa samobójców działająca pod wpływem impulsu, ale tu najczęściej ma ją wpływ narkotyki/alkohol