Wpis z mikrobloga

Miałem robić updejt dopiero po pałacu północnym (który nomen omen już nie długo skończę), ale miałem impuls, żeby sprawdzić jak to się wpasowuje we współczesne wzgórze zamkowe. Więc dziś taki mini updejt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pobrałem dane numeryczne terenu z Geoportalu i powiem wam, że nie jest źle. Na 100% za wysoko dałem bramę i fragment muru północnego, ale to poprawiłem od razu. Parę innych poprawek też wyszło, ale lepiej teraz niż później. Widać zabory tzn jak w trakcie zaborów usypali kopiec na miejscu zamku. Wyszło na to, że kawałek wzniesienia w ogóle zniszczyli całkowicie w trakcie tego.

Kawałek będę musiał tak czy tak tego wzgórza do modelować i "zrekonstruować" tak, żeby to wyglądało przekonywająco. Cieszy mnie to, że proporcje się mniej więcej, zgadzają :)

Anyway, niedługo dokończę pałacyk i będzie więcej do pokazania ( już go tam widać na poniższym screenie)
Na screenie widok jakby to wyglądało z terenu basenu pod Marcinką a w komentarzu jak to wyglądałoby na współczesnej drodze z Zawady.


#tarnow #historia #architektura #blender #gruparatowaniapoziomu #tworczoscwlasna
#zameknamarcince - tu wrzucam częściej jakieś szity
Pobierz Szumny - Miałem robić updejt dopiero po pałacu północnym (który nomen omen już nie dł...
źródło: comment_1668560019Yv6UdmSN6dPEJyZn8yb7rV.jpg
  • 7
@Szumny: czołem, nie znam tego zamku, po fotach widze ze sa ruiny - pytanie - wiadomo ze ogolną bryłe i to można z jakiś rycin ogarnąć, wykopalisk i fundamentów - natomiast jak z pozostałmi elementami, np. wysokość, a potem detale na dziedzińcu jak zadaszenia, schodki - wejscie - zakadam ze opierasz sie na elementach z epoki i trzeba coś zamarkować - czy sie konsulujesz z kimś na ten temat? czy sam
@ZawzietyRobaczek: Nie ma rycin ani szkiców, ani niczego co odzwierciedlałoby faktyczny czy przybliżony kształt budynków. Są natomiast szkice z połowy XIX wieku przedstawiające już ruiny zamku, w dodatku same te szkice są prawdopodobnie sporządzone na podstawie opisów słownych. Do dziś zostały same fragmenty murów częściowo zrekonstruowanych w latach 60. Zamek został całkowicie zburzony a na jego miejscu wzniesiono kopiec ofiar Rabacji Galicyjskiej. Zostały tylko opisy pomieszczeń w inwentarzach z różnych okresów.
@Szumny: tak dziwnie to trochę bo zawsze miałem wrażenie, że ten zamek miał taki "kształt litery L" i od wschodu była zbrojownia podobno bogato zdobiona z drewnianym dachem.

I jeszcze ruiny wyglądają jak by tam w sumie były minimum 3 okrągłe wierze/budynki - widzę tutaj wyraźnie dwie owalne części ale na południu chyba jest jeszcze część trzeciej "wierzy" z częścią schodów.

Ale to tylko moje gdybanie bo tematu nie zgłębiałem na
@Wasz_Pan:

zawsze miałem wrażenie, że ten zamek miał taki "kształt litery L"


no więc nie miał nigdy :P To, co zostało do dziś tylko to częściowo sugeruje

od wschodu była zbrojownia podobno bogato zdobiona z drewnianym dachem.


Chodzi ci zapewne o arsenał, którego ruiny najlepiej się zachowały. Owszem miał drewniany dach, ale wg spisanych relacji (listów) nigdy nie został ukończony w pełni więc z tym bogatym zdobieniem bym nie przesadzał :)