Wpis z mikrobloga

Ehh astromirki, może to trochę wina wczorajszej wojenno-rakietowej inby, a może trochę znak czasów, że NASA właśnie wysłała rakietę na Księżyc a na tagu cisza jak makiem zasiał, jedno znalezisko i tyle. W mediach też atencja umiarkowana lub żadna.

Nie wiem, czy tak bardzo zaplątaliśmy się w ziemskich problemach, czy też fakt, że człowiek postawił pierwszy krok na drodze powrotu na Księżyc to w dzisiejszych czasach już nic ważnego i ciekawego. Fakt, że misja jest bezzałogowa jakoś mnie nie przekonuje, bo przecież ma przetestować cały statek, który już za 2-4 lata zaniesie załogową misję na Srebrny Glob.

Dla tej nielicznej grupki, którą jeszcze to jara wrzucam link do zapisu ze streamu NASA ze startu:

https://www.youtube.com/watch?v=CMLD0Lp0JBg

#astronomia #kosmos #nasa
thedestroyerofeels - Ehh astromirki, może to trochę wina wczorajszej wojenno-rakietow...

źródło: comment_1668591061U9pHxh2rP7exdOnjl0qfNa.jpg

Pobierz
  • 50
@thedestroyerofeels: zwykłego kowalskiego to nie interesuje, chociażby dlatego że mamy na tą chwile od wuja problemów, mamy w kraju drożyznę, życie stało się cholernie drogie i nie zapowiada się nic co by mogło to zmienić, mamy u sąsiadów wojnę a wczoraj na nasz kraj spadły rakiety i nie wiadomo było co dalej będzie więc takie wydarzenie jak to które opisałeś nie bardzo nas "zwykłych" ludzi zainteresowało.
Ehh astromirki, może to trochę wina wczorajszej wojenno-rakietowej inby, a może trochę znak czasów, że NASA właśnie wysłała rakietę na Księżyc a na tagu cisza jak makiem zasiał, jedno znalezisko i tyle. W mediach też atencja umiarkowana lub żadna.


@thedestroyerofeels: Artemis 1 to nie jest lot na Księżyc tylko bezzałogowy lot w stronę Księżyca. Artemis 2 to nadal ma być tylko lot w stronę Księżyca, choć załogowy. Dopiero Artemis 3 ma
@thedestroyerofeels: Ja sie jaram taki@i rzeczami, ale niestety nie bardzo sledze :(
Dla takich jak ja skrot:

The rocket had a number of important manoeuvres to perform high above the planet to get the Orion capsule on the right path to the Moon. All were performed "outstandingly", said John Honeycutt, Nasa's SLS programme manager.

Josef Aschbacher is director general of the European Space Agency (Esa): "We have to make sure that