Wpis z mikrobloga

Ktoś wczoraj wspominał, że na długości geograficznej gdzie spadła rakieta znajduje się lotnisko ale jako, że według mediów głównym wczorajszym celem ataków były elementy sieci energetycznej to poszedłem tym tropem i oto wyniki moich działań:

Rakieta spadła dokładnie w punkt: 50.4745889N, 23.9232531E
(źródło)

Sprawdziłem mapę sieci elektrycznej i IDEALNIE w tej długości znajduje się Lwowska podstacja transformatorowa 11kW
Od wspomnianej długości 23.9232531E transformator jest oddalony o 10m!
https://ebin.josm.pl/electricity/#14.95/49.86634/23.92829

Natomiast na szerokości geograficznej 50.4745889N znalazłem też jakąś ogromną stację transformatorową (pic rel), szerokość geograficzna tej stacji to 50.4745889N czyli idealnie gdyby uderzyła w to miejsce to uszkodziła by elementy elektryczne stacji transformatorowej. Na mapie nie jest to dokładnie podpisane co tu jest ale idą stąd kable na prawie cały Kijów a na statelitarnych zdjęciach widać masę transformatorów, to może być jeden z najważniejszych elementów elektrycznych w Kijowie.
https://ebin.josm.pl/electricity/#16.28/50.47458/30.411995

#ukraina #wojna #rosja
Pobierz SerTrapistow - Ktoś wczoraj wspominał, że na długości geograficznej gdzie spadła raki...
źródło: comment_1668665352mwWSJQsvFWS1sEFmQq2UsJ.jpg
  • 42
@SerTrapistow nie zrozumiałaś o czym napisałem. Np w geodezji nie używasz współrzędnych geograficznych zapisanych zarówno w DD lub DMS bo to jest układ współrzędnych WGS 84. Ziemia nie jest kula i w tym układzie są błędy wynikające z tego uproszczenia. Używa się więc lokalnych systemów np w Polsce to układ 1992 dla mniejszych skał i 2000 do celów budowlanych. Użycie ich ma sens w przypadku Polski, ale zastosowanie np we Francji da
Sprawdziłem mapę sieci elektrycznej i IDEALNIE w tej długości znajduje się Lwowska podstacja transformatorowa 11kW

oczywiście #!$%@?łem jednostki. Chodziło o Volty. 11kV

#!$%@? wejdź se w link i sam sprawdź bo mi się drugi raz #!$%@?ło. Chodzi o 110kV.


@SerTrapistow: wydaje się, że wiesz o czym mówisz, rzetelne źródło informacji
@PanPeno:

Np w geodezji


no właśnie, w geodezji. Bo w geodezji potrzebujesz precyzji centymetrowej albo i milimetrowej, a na potrzeby wojskowe 10 metrów wte czy wewte nie robi dużej różnicy jak w cel leci kilkuset kilogramowa głowica, zwłaszcza jak się wali w jakąś dużą stację transformatorową.

Kolejna kwestią jest właśnie glonass, bo skoro ruscy go mają i mają własne systemy odniesienia, to czemu mieliby wykorzystywać układ opracowany dla GPS, którego oni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dalibog: Lej zrobiło od siły upadku, i chyba trafiło w wagę, co ułatwiło powstanie leja. Nawet opony w tej przyczepie przetrwały. Moim zdaniem to nie wybuchło.

Prawdy chyba się nie dowiemy ¯\_(ツ)_/¯