Wpis z mikrobloga

Cześć. Skąd bierze się różnica w cenie ubezpieczenia na porównywarkach internetowych i u agentów ubezpieczeniowych? Na rankomacie Autocasco+OC kalkuluje mi za około 1200-1500zł, a byłem u dwóch agentów i wyliczyli mi, że najtaniej zapłacę 2200zł. Różnica polega na ich marży, czy o co chodzi?
#motoryzacja #ubezpieczenia #rankomat #mubi
  • 14
@N3biros: sprawdź dokładnie niuanse dotyczące zakresu, jeśli zakres ten sam to oczywiście bierzesz gdzie taniej.
Pamiętaj że na rankomar masz do przycebulenia 120 cashback'u (mogę podrzucić lnika), na mubi pewnie też coś jest nadal
@Jestem_Tutaj: Mi ostatnio uciekł klient, bo ,,bank zaoferował lepszą ofertę"

Pytam się gdzie, a ten że Benefia, mówię nie mam więc możliwe :D

Ale mówię z ciekawości sprawdzę OWU a tam taki zapis:

,,wyłączenie uszkodzeń powstałych w następstwie awarii, zużycia i utracie płynów eksploatacyjnych"(w OWU to 3 osobne pkt, więc nie chodzi o np awarię płynów XD ) myślę sobie XD, wyłączyli sobie co drugą szkodę :D W sumie to wystarczy
@brakloginuf: O ile przy zużyciu to prawda, tak jesli chodzi o pozostałe 2 pkt, to wyssane z palca odstępstwa od normy, weźmy np Wartę, tam nie masz wyłączeń następstw awarii, a jedynie samą awarię (np nie zapłacą za naprawę uszkodzonych hamulców, które same się uszkodziły, ale jeśli w wyniku tego uderzysz w drzewo to wypłacą [o ile miałeś ważny przegląd], a właśnie w Benefii nie XD bo następstwa awarii są wyłączone)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@N3biros: nie jest trudne, musisz tylko odpowiedzieć sobie na pytanie na jakiej ochronie i sposobie likwidacji szkody Ci zależy. Idź do agenta i porozmawiaj z człowiekiem to Ci wszytko wytłumaczy. Generalnie to się tyczy praktycznie każdego ubezpieczenia
@N3biros: przeważnie dlatego bo agent chce przytulić większy hajs. Rankomat sprzedaje w dzień więcej polis niż zdecydowana większosć agentów w miesiąc albo i dłużej. Mają lepsze umowy z towarzystwami itd. Oczywiście o ile zakres ac/ass i innych ridersów jest taki sam
@N3biros: jeśli szukasz AC, pomyśl czy wolisz wariant kosztorysowy, czyli wypłatę odszkodowania, czy wolisz dopłacić do możliwości naprawy bezgotówkowej (wtedy albo warsztat współpracujący albo ASO), potem ustal czy chcesz mieć udział własny w szkodzie/kradzieży, a jeśli tak to jakiej wysokości. Koniecznie dowiedz się o sumie ubezpieczenia, przeważnie będzie to suma zmienna (czyli wartość auta brana z dnia szkody), rzadziej stała (nie dla wszystkich aut, droższa opcja). W pakietach AC przeważnie jest