Wpis z mikrobloga

Mireczki, ja wiem że jesteśmy rozsiani po całej Polsce, Europie i swiecie i wiem że niektórych kosztów życiowych nie ma co porównywać... Ale...
Ile płacicie miesięcznie za prąd?
Pytam, bo rząd w wiatrakolandii daje do listopadowego i grudniowego rachunku dopłatę 190e...
A mi niebieski wczoraj powiedział że to nie dla nas bo...


#pytanie #zagadka #cieszesieniezale #holandia #eindhoven
  • 26
@emi_emi 13,99 za prąd in oktober, 48,47 gaz. 190 dofinansowania dostaniesz tak czy owak. Pewnie niebieski zainkasował i przeznaczy na wosk do samochodu, a ty myślisz że to "nie dla was". ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@emi_emi: Irlandia: Średnio za ostatnio rok wyszło mi €125 miesięcznie (już po refundacji €200), w sumie 5,3MWh. Dom, wieś, pompa wody, filtry, gotowanie na prądzie, CCTV, kompy, rekuperacja, elektryczne ogrzewacze/prysznic. Taryfa nocna (zużycie 1/3 energii i dzienna 2/3 energii). Irlandia chwali się, że ma bardzo duży udział energii odnawialnej. "Teoretyczna" cena NA DZIŚ za kWh to €0,4241-dzień €0,2092-noc + VAT 9% (była zmiana w ciągu roku z 13.5%). Koszta stałe za
@emi_emi: W listopadzie osoba na ktora jest umowa z dostawca otrzyma 190e oraz w grudniu rowniez 190e. Osoby z malymi dochodami rowniez moga sie starac o dodatkowe dofinansowanie .
Standardowo place za prad i gaz w miesiacach tzw cieplych 35-45e, w miesiacach zimniejszych 60-110e. Ale mam ustawiona kwote stala w wysokosci 80e. Wiadomo,ze teraz kwoty beda wyzsze ze wzgledu na podwyzki cen.
Jesli masz eneco polecam ich apke, mozesz na biezaco
@emi_emi: zrobił Cię w #!$%@?, bo te 190 euro za listopad i grudzień jest dla każdego, kto ma podpisaną umowę z dostawcą enegii. Dopiero od stycznia dofinansowanie będzie uzależnione od zarobków. Teraz kasa idzie bezpośrednio na konto, które jest znane dostawcy. Jeżeli wynajmujecie chatę i macie prąd wliczony w wynajem, to wtedy właściciel dostanie i to on zdecyduje, czy wam da czy nie, ale raczej tego nie zrobi:) Ja płacę zero,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojciech_s: Napiszesz cos wiecej o uzytkowaniu paneli? Ile paneli, jaka wydajnosc, koszt inwestycji, jak wypadaja przy takiej pogodzie jak dzisiaj, czy odsprzedajesz do dostawcy, czy maksymalnie uzywasz podczas szczytu wydajnosci.