Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, jak wiele mieszkań wystawanych jest na sprzedaż przez pośredników? Na olx i otodom trudno jest tak naprawdę znaleźć mieszkanie od osoby prywatnej. Podobnie na grupach na facebooku.
Aktualnie szukam dla siebie mieszkania, pamiętam, ze 7 lat temu jak kupowałam poprzednie mieszkanie, proporcje były inne, większość mieszkań była wystawiana przez osoby prywatne.
Przestaję się dziwić ludziom, ktorzy zostawiają karteczki na klatkach schodowych o tym, ze chcą kupić mieszkanie :D

Swoją drogą gdzie szukacie mieszkań bez pośredników na sprzedaż? Jakie macie zdanie o adresowo? #nieruchomosci
  • 8
@inga: Adresowo jest spoko, przyjeli moja reklamacje i zwrocili kiedys kase jak ogloszenie ktore mnie interesowalo okazalo sie byc nieaktualne. Niestety jest tak jak mowisz, wszystko jest za sciana posrednictwa. Garstka ofert bezposrednich jest tez czesto wystawiona za nieracjonalna kase - podejrzewam ze ludzie maja tendencje do przeszacowywania swoich ruder. A kto pracowal z posrednikami w cyrku sie nie smieje... bede mial anegdotek na cale zycie jak skoncze szukac. Takiego poziomu
@Kutafonix215: No właśnie nie mam najmniejszej ochoty płacić im za zrobienie kilku zdjęć i wystawienie nieruchomości na olx. Dziwi mnie osobiscie, że tak wielu sprzedających się na to godzi.
Ogólnie w ostatnich latach powstało mnóstwo biur nieruchomości. Mieszkam w mniejszym mieście ( 80 tys) i biuro praktycznie na każdej ulicy. Te 7 lat temu były może z 3 biura.
@inga:

Właśnie, ale czy ktoś wie, z czego to wynika? Ja na przykład niekoniecznie mam ochotę współpracować z pośrednikiem i z tego, co widzę to nastroje, są takie, że mało kto, a ofert od pośredników tak jak zauważyłeś, jest większość.
@inga: ja wszystkie nieruchomości sprzedaję przez pośrednika. Nie chce mi się użerać z Januszami. Dobry, profesjonalny pośrednik to podstawa, ja takiego mam. Tyle rzeczy, które za mnie załatwił przy różnych transakcjach to zastanawiam się czemu jeszcze odbiera ode mnie telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)