Wpis z mikrobloga

Czy wg was to ważne by mieć w ostatniej klasie szkoły średniej naprawdę mega dobre oceny na koniec roku?
#pytanie #ankieta #rozkminy #szkola #nauka

Uważacie, że to ważne?

  • Tak, w ostatniej klasie ma to ogromne znaczenie 6.7% (8)
  • Nie pracodawcy i uczelnie nie patrzą na oceny 85.0% (102)
  • Nie, ale tylko jeśli ktoś nie planuje studiów 8.3% (10)

Oddanych głosów: 120

  • 20
@viciu03: Polonistka zrobiła mojej klasie kartkówki z epok "przypominające materiał", oczywiście na ocenę. Tym sposobem złapałem 4 pały, a że zamiast je poprawiać wolałem porobić arkusze z matmy i fizyki, to moje mocne trzy z polskiego utrzymywane przez cały okres szkoły, zamieniło się w dwa na świadectwie.
Za to mam wynik maturalny z którym dostanę się od ręki na każdą uczelnię techniczną w kraju.
@Sotha: Ja #!$%@?ę, aż mi się nóż w kieszeni otwiera jak słyszę o takich sytuacjach. Ona pewnie sama materiału nie pamięta, mój teściu polonista mówił że jego koleżanki polonistki gdyby pogubiły zeszyty ze studiów to by #!$%@? wiedziały jak prowadzić lekcje, bo większość to właśnie w taki sposób swoje zajęcia prowadzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@viciu03: Tak jeżeli chcesz brać udział w wyścigu po stypendium na pierwszym roku. Nie jak wiesz co chcess robić i wtedy skupiasz się na punktach z matury potrzebnych na rekrutacji, a nie czy pani od polskiego będzie smutna, bo zlewasz jej rozprawki.

Nikogo nie obchodzi twoje świadectwo tuż po ukończeniu szkoły, a matura tuż po dostaniu się na studia. Z ocen na dyplomie chyba tylko Siemens ostro magluje i to podobno
@viciu03: Oceny dobre mogą się przydać jeżeli rywalizujesz o coś gdzie są kryterium formalnym: miejsca na stażach, w szkole doktorskiej, stypendia. Ale w szkole średniej najważniejsza jest matura.

Nie przejmuj się ocenami w sensie stricte, ucz się tak żebyś jak najwięcej rozumiał, a przynajmniej względnie dobre oceny przyjdą za tym same.
nikt nie pyta o papierki gdy masz juz doswiadczenie zawodowe na pewnym poziomie


@oldspiceedit: tak, ale subop pisze o jednym roku pracy. w jakiej branzy w ciagu roku dostaniesz przekroj wiedzy ktory masz na studiach? to jest podejscie juniora, ktory nawet nie wie ze czegos nie wie, bo nie wie ze dana wiedza w ogole istnieje.

nie da sie rozwijac bez nauki. widze to codziennie w IT, nawet osoby bardzo
@dziekujemyzapraszamyponownie: why not both? Ja ogarnąłem podstawy w czasie studiów a w między czasie przepracowałem jeszcze 1,5 roku na pół albo 3/4 etatu (zależnie od semestru). Wychodziłem z uczelni z ocenami na 3 za to z pewną wiedzą na temat branży w której robię. I od razu wygrywałem z kolegami którzy mieli 5.

Mało tego - walenie w #!$%@? na studiach, chodzenie na skróty, umiejętność szybkiej mobilizacji umysłu i poszukiwania optymalnych
Po 3 latach w IT niektorzy pracuja juz na bardzo wysokich pozycjach.


@oldspiceedit: tak. i potem masz 'seniora' frontendowca, ktory zawiesza sie na tak zaawansowanych zadaniach jak docker-compose up -d, bo to 'backend' i on sie tym nie zajmuje (#!$%@? tam, ze w sumie adminka/ops) ;)

takie osoby tlumacza sobie pozniej job hopping podwyzkami, kompletnie nie biorac pod uwage ze nikt z nimi nie chce pracowac dluzej niz pol roku
tak. i potem masz 'seniora' frontendowca, ktory zawiesza sie na tak zaawansowanych zadaniach jak docker-compose up -d, bo to 'backend' i on sie tym nie zajmuje (#!$%@? tam, ze w sumie adminka/ops) ;)


@dziekujemyzapraszamyponownie: Masz chyba jakies urazy wobec frontendowcow. 3 lata to jest spoko czas by dojsc do wysokich stanowisk, wszystko zalezy od zaangazowania i srodowiska pracy. Praca z dockerem nie jest istotna czescia pracy frontendowca, bo zwykle configi do
@briskmann:

Masz chyba jakies urazy wobec frontendowcow.

to moze dotyczyc kazdej branzy i kazdej specki. taki przyklad akurat mialem pod reka, bo to historia prawdziwa z tego tygodnia ;) mozesz sobie podmienic na przyklad na kierowce zawodowego, ktory nie potrafi dolac plynow czy zmienic kola, bo to juz robi 'mechanik'.

Praca z dockerem nie jest istotna czescia pracy frontendowca, bo zwykle configi do tego sa juz poustawiane

jesli dla ciebie odpalenie