Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciekawe kiedy nadejdzie trend mieszkania ze starymi do późnych lat albo całe życie? Przez pandemie i prace zdalną wróciłem do domu rodzinnego i chyba nie zamierzam tego zmieniać przez najbliższe lata xD Nagle okazuje się, że da się żyć jak człowiek tzn. nie oszczędzać na wszystkim i nie żałować sobie. Za mieszkanie hajsu nie biorą, obiady robi się wspólnie a co mam pomóc w domu to pomogę i nigdy nie trują dupy. Na znalezienie różowej i tak się nie zanosi to po co mam nabijać komuś kasę albo brać kredyt na 30 lat xD? Z drugiej strony to smutne, że trzeba mieszkać ze starymi żeby móc swobodnie, bez spiny o wszystko sobie żyć. Jest tu też jakiś #przegryw co na stare lata mieszka ze starymi xD?

#mieszkanie #kredyt #wynajem #samotnosc #tfwnogf #zarobki #inflacja #dom ##!$%@?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638246994bf3873cacec733c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ciekawe kiedy nadejdzie trend miesz...
źródło: comment_16694954517HGHM03S6qdOeBu29fpmAk.jpg
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: niby fajnie ale choć mam super kontakt z rodzicami to niemoglbym wytrzymać z nimi mieszkania

Dodam tez ze przez to ze się człowiek usamodzielnia to ma większa presję na zarabianie/robienie kariery

Ogólnie to nic dziwnego ze młodzi ludzie uciekają na stancje nawet jeśli maja płacić 1/3 wypłaty - i od razu zaznaczę ze pisze 1/3 bo to pokoj za 1000-1200zl przy wypłacie 3000-3600zl netto

Minimalna krajowa to już na prawdę
BliskiKoczkodan: to zależy od wielu czynników. Typu, jakie masz relacje z rodzicami, jak cię wychowywali, czy masz "miejsce" u nich, bo kisić się, np. w dwóch pokojach to trochę dziwne. A dziwne dlatego, że człowiek chciałby mieć trochę wolności, typu chodzenie nago, robienie czego się chce o jakichkolwiek godzinach bez przypie$dalania się.
Jak, np. mieszka się w domu i ma się wydzielone piętro, ma się spoko relacje to nie widzę problemu.
BiałyDziadek: A co jak ktoś ma toksycznych starych? U mnie było darcie ryja, obgadywanie, wyzwiska. Mam bardzo toksyczną matkę, osobowość narcystyczna i uległego starego pod jej pantoflem. Do tego oboje nieudacznicy bez szkół, a do mnie mieli zawsze wysokie wymagania, których niestety nie udało mi się spełnić przez fobię społeczną. I miałam darcie ryja niemal codziennie i porównywanie z innymi, którym się udało życie.
---

Zaakceptował: karmelkowa
mieszkanie z rodzicami to taka sama przegrana życiowa jak brak partnerki. Podwójny przegryw, finansowy i matrymonialny XD


@ciasny: No to statystycznie jesteśmy krajem przegrywów, a będzie tylko gorzej, bo z normalnej pracy trudno teraz wynająć mieszkanie. Kurła, mnie ze średnią krajową nie za bardzo chce się wynajmować kawalerkę xD

Jeszcze rok temu nie byłby to większy problem, a teraz? Zarabiasz 5k i w dużym mieście na gówno cię stać, taka prawda.
Jeszcze rok temu nie byłby to większy problem, a teraz? Zarabiasz 5k i w dużym mieście na gówno cię stać, taka prawda. To nie jest nawet przegryw, tylko standard.


@Kryskamatyska: dokładnie