Wpis z mikrobloga

i dlatego po 3 latach do wymiany?


@strike_lucky: No jak ci zaczyna zwalniać przez brak RAM to jakie masz inne rozwiązanie? RAM wlutowany, nie dodasz sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z 16 gb będzie się wolniej spowalniał?


Masz na start zapas więc tak.
Bo już teraz kilka kart w przeglądarce + jakieś Spotify czy Tidal w tle i dobijasz do tych 8GB


@L3gion: ja mam teraz z 10 kart w mozilli, spotify i mam zajęte 5,5 z 8 gb więc spoko nie jest tak źle, na studia chyba może 8 gb wystarczyć
@strike_lucky: z tego co napisałeś to lepiej M1 16GB niż M2 8GB. Co do samego dylematu 8 GB czy 16GB to wiele zależy od tego jak się używa tego komputera i ile rzeczy chce się mieć otwartych w tle. Nie napisałeś też co studiuje różowa, więc nie wiemy czy tylko przeglądarka + office czy właśnie jakieś photoshopy do pracy kreatywnej czy inne programowanie
@strike_lucky: 8 się już dławi,przy kartach takich jak facebook, giełdy i wykresy aktualizowanena na bieżąco nie wyrabia powyżej 40-50 kart, ale może dlatego że mam tutaj starego aira early 2015 i5 2x1.6hhz. Zapasowy, 7letni sprzęt. Na pro M1/16 (różnica tylko w chłodzeniu, (które i tak się nie załącza przy tego typu pracy w upale) potafię mieć odpalone i po 200-250 kart w różnych przeglądarkach, monitor 4k, jakieś metamaski i inne shity
8GB to laptop do wymiany za te 2-3 lata.


@L3gion: tak, tak, będzie nieużywalny. Pierwsze maczki jeszcze dają radę do przeglądania neta, a tym nam mówisz, że za 2-3 lata lapek z M1 będzie do wymiany. K... normalnie mnie nosi, jak takie coś słyszę. Ale masz mnie, bo na bait odpisałem.

@strike_lucky: weź ich nie słuchaj, bo robią niepotrzebne zamieszanie. Weź różową do ispotu, niech odpali na 8GB to co