Wpis z mikrobloga

Konstruuję sobie domowy NAS na bazie płaskiej obudowy (9cm) i jednej rzeczy chyba nie przemyślałem.
Do takiej obudowy wchodzi tylko zasilacz w formacie TFX. Typowa moc w tym formacie, tj. 300W, powinna mi wystarczyć, ale brakuje mi zasilania do SATA.

Przykładowe kable takiego modelu:
CPU 4-pin - 1 szt.
PCI-E 2.0 6+2 (8) pin - 1 szt.
MOLEX 4-pin - 2 szt.
SATA - 3 szt.
EPS12V 20+4 (24) pin - 1 szt.
FDD - 1 szt.

A mi, w idealnym scenariuszu, potrzebne byłoby 5x SATA.
MOLEXa do SATA jakąś przejściówką przemienię, ale brakuje jeszcze jednej.

Jakieś podpowiedzi, please?

#komputery #zasilacz #pcmasterrace
  • 17
@groob: Pytanie bonusowe:
Be Quiet 80+ Bronze 300W za 270pln
Chieftec nieznanej klasy (model GPF-350P): 210pln
czy
SilverStone Gold (ale już 500W) za 570zł?

Ostatni mocowo trochę overkill, bo kalkulator PSU mi wyliczył max. 250W, ale jest Gold jednak, a to będzie chodzić 24/7.
@Colek: W szafkę w piwnicy nic cieńszego niż obudowa płaska typu desktop mi nie wejdzie, a do niej nie wejdzie ATX. Co zatem począć?
Nie chcę kompa nigdzie na wierzchu a szczególnie nie w domu, żeby mi hałasował.

EDIT: to będzie prawilny backup 3-2-1, takie usmażenie nie udupi moich danych. :)
Nie chcę kompa nigdzie na wierzchu a szczególnie nie w domu, żeby mi hałasował.


@groob: odpowiednio wyciszona obudowa i pasywne chłodzenie robią robotę u mnie na mieszkaniu z serwerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Colek: ale drugi to już na zewnątrz, bo jak?

A co do afery - zapoznam się, dzięki. I podziwiam pamiętliwość, bo wątek sprzed 6 lat. :)

Nie mam sensownego miejsca na takie ustrojstwo w mieszkaniu. Ew. na szafie w przedpokoju, ale to i tak będzie słyszalne - PSU ma wentylator, talerzowe będą terkotać itd.
@groob: wątek sprzed 6 lat - ale jak wpiszesz w Google to znajdziesz masę takich zgłoszeń - sam padłem ofiarą takowego adaptera i usmażył mi jeden dysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektóre PSU wyłączają wentylatory, jeżeli nie jest zbyt wysokie użycie prądu np.
@hitherto:
to obudowa definiuje, jaki zasilacz i jaka płyta mogą być zainstalowane. Moja to In Win BL641, której parametry znajdziesz tu, a do niej pasują zasilacze TFX i płyta micro lub mini ATX.