Wpis z mikrobloga

Jest jakaś opcja na korektę faktury? Robiłem ostatnio na amazonie zakupy do firmy i zapomniałem usunąć danych firmy. Była fajna promocja #lego ale dopiero po pobraniu kasy ogarnąłem że coś nie tak, bo kwota mniejsza o vat... I teraz nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Kontakt twierdzi tylko że mogę drugi raz zamówić i to anulować, ale na pytanie co mam zrobić z tym że promocji już nie ma to cisza.
#amazon #skarbowka #podatki
  • 12
@BIPTOA: W sumie ciekawa sytuacja, jak rozwiążesz problem to napisz proszę!

Btw. Amazon weryfikuje jakoś dane firmy? W sumie konsumenci mają w ten sposób stosunkowo łatwo wyłudzać vat.
@MG78: Wiesz co w sumie nie, tylko NIP EU, i dane firmy które są normalnie dostępne. Wszystko zależy od tego czy oni to wysyłają z PL czy z innego kraju Unie Europejskiej. Dlatego dopiero teraz to ogarnąłem.
@Kuriozal: Jakaś opcja zostaje, bo nie chcę karami uszczelniać dziury budżetowej.
@BIPTOA: Tak, wysyłają to do kraju zakupu a US sprawdza cyklicznie czy VAT został wpłacony albo faktura zaksięgowana w JPK. U mnie o taki omyłkowy zakup upomnieli się po pół roku. Na szczęście to było coś co pasowało pod wyposażenie biura.

PS. Daj znać jeśli Twoja księgowa wymyśli jak wciągnąć LEGO w wyposażenie biura. Przydało by mi się to :)