Wpis z mikrobloga

Siemka, pomyślałem, że spróbuję zapytać tutaj u wszechwiedzących o mój problem z PC, ponieważ dwa serwisy poległy..
Komputer nie zawsze się wyłącza tak jak powinien, w zasadzie rzadko się wyłącza poprawnie. Gasną wszystkie urządzenia typu monitor, myszka, a komputer jakby w ogóle nie gaśnie i leci boot od nowa, coś ala robienie restartu zamiast wyłączenia. Gdy to się dzieje, to świeci mi kontrolka "ezdebug" na CPU. Jeden serwisant zrobił mi plik z wpisem do rejestru i osobno plik, który wyłącza komputer komendą (czy coś w tym stylu, nie jestem ekspertem), ale to niewiele daje i komputer dalej sam się włącza. Wręcz nawet nie włącza ponownie, tylko po prostu nie gaśnie. Drugi serwisant posprawdzał prawidłowe podłączenie wszystkich komponentów i powiedział, że nie wie co jest grane. Nie krzyczcie za tagi..
#it #komputery #pc #programowanie #informatyka
  • 12
@pi3rdolonelinkiaktywacyjne2137: Tutaj trzeba kompleksowo diagnozować. Ja bym podmienił zasilacz, potem sprawdził czy piny nie są pogięte na CPU / Płycie głównej, a w dalszej kolejności czy kondensatorów nie usmażyło na płycie głównej. To tak w pierwszym rzucie. Ewentualnie gdzieś może się robić zwarcie na płycie głównej. Miałem kiedyś taki przypadek, że od obudowy to szło. Także trochę grzebania jest i pewnie nie każdemu serwisantowi będzie się chciało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pi3rdolonelinkiaktywacyjne2137: spróbuj wylaczyć windowsowski fast boot. Tak czytam i widze ze na tym mobo nie jestes jedyny z tym problemem, nie mam teraz zbytnio jak sie zaglebic, wbij w google "msi b450 cant shut down computer" i popatrz co tam nagryzdali. Podpowiem - dwa pierwsze linki bez rozwiazania, jedyne co podsuneli to chyba to co pierwszy typ ci zrobil czyli osobny skrot do wylaczania kompa ( tak by nie hibernowal). Dobrej