Wpis z mikrobloga

@Rozanai: Skończyłam zaczęłam magisterkę z socjologi i mysle o jej rzuceniu czy nie lepiej szukać pracy. Doświadczenia mam 3 miechy praktyk w urzedach i drobne prace studenckie. Wacham sie czy nie lepiej miec sam licencjat, dorobić jakiś kurs i juz szukać pracy zamiast za dwa lata bo dzienne studia. Z drugiej strony mam licencjat z prywatnej uczelni i czy nie bede gorzej oceniana przez stereotyp ludzi kupujacych dyplomy, gdzie ja 3 jednak przykladalam sie do nauki.
Co lepiej zaowowocuje na przyszłość?
1. Licencjat+zrobienie kursu i szukanie pracy na wiosnę
2. Proby skonczenia magisterki i praca późniejsza
#studbaza #pracbaza
  • 2
@Rozanai: wszystko zależy od ciebie. Jeśli masz dobrze płatną prace i niepotrzebujesz do niej dodatkowego tytułu naukowego to nie ma co. Ja np. Obroniłem inżynierke i odrazu do roboty poszedłem. Kumpel co siedzi jako magister w innej firmie zarabia 3 razy mniej ode mnie pomimo, że na tym samym stanowisku co ja i także w firmie co ma lepsze warunki pracy ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Rozanai według mnie w dzisiejszych czasach lepiej pójść do pracy i zbierać doświadczenie. Ja skończyłem studia na licencjacie i nie czuję żebym go kiedyś potrzebował. Jak zmieniałem pracę to pytali mnie o to czego nauczyłem się w poprzednim miejscu. O studiach nie było żadnej rozmowy