Wpis z mikrobloga

@CalibraTeam: zależy od uczelni i wydziału. Nie macie przykładowych pytań na obronę? U mnie akurat, albo komisja brała pytania ze swojej dziedziny, albo z dziedziny pracy magisterskiej. Nie wydaję mi się, żeby komisji chciało się kogokolwiek udupiać na koniec studiów, chyba że nic nie będziesz wiedział xD
@CalibraTeam
Mało ludzi wie jak wygląda obrona magistra na wyższych uczelniach. Pozwolę sobie wam to opisać na swoim przykładzie.
Studiowałem na wydziale biologii. W zagadnieniach na egzamin magisterski miałem mechanizmy reakcji stresowej, postanowiłem się z tego nieco bardziej szczegółowo nauczyć, ponieważ prowadzący mojej komisji egzaminacyjnej prowadzi na ten temat wykłady, a także badania.
Wchodzę do sali. Zamiast komisji pierwsze co rzuciło mi się w oczy to stół, a na nim stos jakichś
@CalibraTeam: tak samo jak inżynierka tylko prezentacja jest troche dłuższa + zależy od tematu. Gadasz i po prezentacji tradycyjnje pytania od komisji odnośnie twojej pracy i przejście do zagadnien z całego toku nauki. Każdy tam po pytaniu zada, ty odpowiesz i wsio.