Wpis z mikrobloga

Mam problem z carplay w aucie. Łącze się automatycznie bezprzewodowo z telefonem po odpaleniu samochodu i internet przestaje działać bo przełącza się na połączenie WiFi z samochodem (zdjęcie w pierwszym komentarzu). Dopiero po wyłączeniu WiFi w telefonie i włączeniu go jescze raz, carplay się resetuje i telefon pobiera już dane komorkowe (drugie zdjęcie). Ktoś wie jak temu zaradzić aby przy automatycznym połączeniu carplay nie był traktowany przez telefon jako hotspot?
#ios #apple #iphone #carplay
  • 8
@betaTrx: car play dziala po bt. Moze masz hotspot w samochodzie do ktorego kiedys sie polaczyles? Sprobuj wejsc w wifi w telefonie i przy nazwie wifi samochodu odznaczyc automatyczne laczenie (lub najlepiej zapomnij te siec)
@Kuriozal: Dziękuję sprawdzę, wydaje mi się że jak rozłączałem hotspot auta to carplay przestawał działać. Generalnie teraz odłączam WiFi włączam WiFi i hotspot jest podłączony carplay i internet działa, ale za każdym razem muszę zrobić manewr odłączenia i podłączenia ręcznie. Sprawdzę to co powiedziałeś