Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem dobre spółki z GPW w zależności od tego jaki bet stawiacie (imho zawsze trzeba mieć jakiś bet).
Jak Was któraś zainteresuje to polecam sobie poczytać, zrobić głębszą analizę i samemu wyrobić zdanie. To nie porada inwestycyjna. I jakby co nie gram na krótki termin więc prosiłbym o nie płakanie jak coś spadnie za miesiąc, dwa czy rok. Wasza sprawa.

Brak upadku budowlanki / odbudowa gospodarki / tylko płytka recesja w Polsce / KPO
- Torpol
- Mirbud
- bardziej ryzykownie: wybrać coś mniej zadłużonego z developerki

Tylko płytka recesja w EU:
- Wielton - przy odbiciu i powrocie akcji kredytowej dla firm będą dostarczać połowie Europy ciężarowki.

Zakończenie wojny
* tu pewnie można by wymienić sporo spółek ale imho ASBIS wróci do wycen 30+ a i 40 się należy

Efekt konsolidacji i synergii po przejęciach Lotosu/PGNIG
* Orlen
* Unimot (jako beneficjent przejęcia asfaltów i lotos terminale)

Transformacja energetyczna:
* Orlen
* 01Cybaton
* MLS (ale uwaga na zadłużenie)

Zakończenie wojny / spadek zmienności na rynkach
* Jak jesteś zarobiony na XTB to możesz się zastanowić nad sprzedażą części pakietu bo pewnie spadnie choć w długiej perspektywie spółka ma szanse na wzrost przychodów znowych userów i nowych rynków.

Polska będzie mieć trzeciego unicorna (po DocPlanner i Booksy):
* Datawalk

Gaming odbija:
* Bloober - pod premierę Silent Hill
* CreepyJar - pod premierę projektu Chimera
* Ten Square Games - po prostu dostało po dupie zbyt mocno a jest spokojnie warte 200-250zł.
* CDR - nie ma odbicia gamingu bez CD Projekt. Wiedźmin 4 na nowym engine nie robionym przez redów powinien dać radę a przynajmniej zrobić odpowiedni hype.

Urośnie 1000% w 10 lat:
* Suntech :)

Sporo ryzyk / wysoka nagroda
* Mabion
* Incuvo

Większość z tych spółek mam w portfelu z mniejszym czy większym udziałem.

Top 5 spółek w moim portfelu (spółka - udział % w porfelu):
* Suntech - 18.2%
* XTB - 15.9%
* Mirbud - 11.4%
* Torpol - 8.9%
* Datawalk 7.4%

Całkowity zysk na portfelu obecnie (niezrealizowany): 27%

Top 5 najbardziej zyskowne spółki z mojego portfela (niezrealizowany):
* Voolt 121% (ale to jest śmieć, którego na tej liście nie powinno być, do zabawy i kręcenia kółek - nie sugerować się)
* Suntech 88%
* Unimot 76%
* XTB 61%
* Asbis 44%
* Orlen 43%

Top 5 najbardziej stratne spółki z mojego portfela (niezrealizowany):
* Datawalk -36%
* Mabion -25%
* CreepyJar -20%
* 01Cybaton -4%
* Incuvo -1%
* więcej strat brak

#gielda
  • 9
@markier: Gaming bez People Can Fly? Nałatali Outriders i mimo pewnych turbulencji niezły start zaliczyli, mają też sporo projektów na taśmie. Na samym hype nowego tytułu urośnie pewnie 20-30% względem obecnych notowań.
@markier: myślę, że nie powinieneś się ograniczać tylko do naszej bananowej giełdy. Masz różne rynki na świecie, GPW jest dla masochistów. Też niestety mnie do niej ciągnie, ale pod koniec roku gdy przychodzi okres rozliczeniowy zawsze jest to samo - GPW wychodzi najgorzej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@markier: to kiedy niby ten koniec wojny? co do xtb jest mowa prezesa o działaniach, które dadzą zysk podobny jak przy zmienności mniejszej niż obecnie