Wpis z mikrobloga

Mówi się, że za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał stylu w jakim Polska grała na tych mistrzostwach, że historia będzie pamiętać tylko fakt, że wyszliśmy z grupy po 36 latach. Być może.

Ale tak nie jest. Bo czy jest to dla mnie ważne, że 36 lat temu wyszliśmy z grupy a 32 lata temu już nie?
W ogóle. Nie jest to również ważne dla mojego ojca, który oglądał te mistrzostwa kilkadziesiąt lat temu. Dlaczego?

Bo w ostatecznym rozrachunku chciałbym oglądać ładny futbol. Chciałbym zobaczyć dobrą formę sportową piłkarzy z orzełkiem na piersi. Chciałbym mieć przyjemność oglądania tych meczy W ICH TRAKCIE, przeżywania emocji i DUMY z występów naszych graczy. Tak to właśnie działa.
Z całych tych mistrzostw zapamiętam tylko 2 obronione karne przez Szczęsnego. Reszta to niesmak, że oddaliśmy piłkę każdemu, nawet Arabii, defensywna gra, brzydkie mecze mimo potencjału ofensywnego. Łącznie 3-4 celne strzały w 3 meczach. ŁĄCZNIE!

Gramy brzydko, mecz z Meksykiem to wręcz antyfutbol, najgorszy mecz MŚ.
Mecz z Argentyną podobnie, jedyny plus to porażka "tylko" 2:0, dająca "zwycięzką porażkę".

Dotąd nie chcieliśmy grać w piłkę.

Mam szczerą nadzieję, że "cel" został JUŻ osiągnięty.
Że na Francję mimo iluzorycznych szans Czesiu z ekipą wyjdą bez kija w dupie i pokażą, że chcą grać w piłkę.

#mecz #reprezentacja #polska
  • 13
@SolelyRose: to oczywiście fałsz, bo 36 lat temu Polska wyszła z grupy i wszyscy pamiętają tylko mecze z Anglią, gdzie Lineker strzelił trzy z kapelusza i pogrom z Brazylią. Powtarzanie przez Bońka i innych zaintersowanych, że my byliśmy lepsi, zagraliśmy najlepszy mecz w ogóle nie zapisało się w pamięci ogółu. MŚ 86 to była porażka, nie sukces.
@SolelyRose: Najśmieszniejsze jest to że ten sukces jest iluzoryczny, Grecy z 2004 mają złote medale i puchar, my mamy brązowe medale z tych legendarnych mistrzostw za komuny, a 2022 w rubryce na wikipedii zapisze się jako 1/8. Cel uświęca środki, szkoda że tym środkiem jest coś co osiągają dużo gorsze gorsze reprezentacje od nas i za te 30 lat nadal będziemy wspominać 74 i 82 rok, a Katar trafi do śmietnika
@SolelyRose: wolał bym przegraną w stylu Paulo Sousa, niż wygrną Michniewicza. Tego nie da się oglądać więcej niż trzy razy, a zobaczymy po raz czwarty... 6 w obronie, granie na remis i liczenie na farta w rzutach...

Nawałki "sukces" we Francji zniszczył polską piłkę na 10 lecia... We Francji się "udało", w Rosji nie, euro 2020 nie, i teraz też nie... Oni będą tak grać z Wyspami Owczymi XD
@SolelyRose: najbardziej mnie śmieszy gadanie, że grubas dowiózł wynik. No gowno prawda. Oddaliśmy chyba 4 celne strzały w 3 meczach i awansowaliśmy dzięki; postawie szczesnego, szczęśliwemu układowi wyników i uprzejmości Argentyny. Awansowaliśmy mimo taktyki grubasa. Gadanie ze brzydki futbol ale skuteczny to gowno prawda, skuteczny by był wtedy gdybyśmy strzelali bramki.
wolał bym przegraną w stylu Paulo Sousa

@N331: Grałbyś teraz sparing z Macedonią w Lloret de Mar, a nie komentował ładne przegrane na mistrzostwach. Zważ na to.