Wpis z mikrobloga

Nowy potencjalny lek na łysienie przeszedł pozytywnie pierwszą fazę badań.

Co jest interesujące w tym leku to sposób jego działania który jest inny niż dostępne na rynku leki. Tl;dr - ten lek "niszczy" receptory androgenowe w skórze i przez to dht nie może uszkodzić cebulek włosów.

Omówienie działania leku od 2:30s.


#lysienie #wlosy #zakola #leki #dermatologia
hansschrodinger - Nowy potencjalny lek na łysienie przeszedł pozytywnie pierwszą fazę...
  • 31
  • Odpowiedz
dobrze że próbują


@hansschrodinger: kiedyś było takie forum lysienie.org, które miało dział kuracje przyszłości czy jakoś tak - też się jarałem że za 10 lat na pewno znajdą lek, 10 lat minęło, strona padła, a leku jak nie było tak nie ma xd

  • Odpowiedz
@elperson: to forum nadal jest, tylko pod inną nazwą.

Nie jesteś jedyny kto tak myślał. Niestety problem okazał się trudniejszy niż wszyscy myśleli. Ten chuop z filmu też tak myślał ;) czasami o tym wspomina na filmach.

Trzeba obserwować co się dzieje, jakie badania trwają i się nie nakręcać. W końcu się uda, nauka idzie ciagle do przodu.

Kto by mógł kiedyś pomyśleć że będziemy używać szczepionek w technologii mRNA na
  • Odpowiedz
Postep miras


@hansschrodinger: ta, 10 lat temu też leki miały już leżeć na biurkach w FDA, a szczury odzyskiwać czupryny xd i co? wchodzisz na tag, a ludzie dalej piszą o dzieleniu finasterydu na pół. Jedyne co się zmieniło to to że polskie kliniki zdają się mieć lepszy PR. Popłakałem, #!$%@?

szczepionka na covid


mam wrażenie że najbardziej ucierpieli ci którzy jej nie wzięli, dostając #!$%@? na jej punkcie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Towarzysz_Pawulon: Nie oglądałem tego świra, u mnie 0,5 mg Fina totalnie zatrzymało wypadanie włosów. A to co mi wypadło to nie od rośnie przecież jeśli chodzi o przednia linie włosów i zakola, więc tylko przeszczep pozostał a żaden lek przecież nagle nie spowoduje że tam gdzie nie ma już cebulek nagle zaczną rosnąć włosy.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: @elperson: @eehhh: @WhiskyRomeo: @lentilek:

A gość z filmu to odklejony wariat, poszukajcie jego starszych wpisów na różnych forach


Najpierw się odniosę do tego. Ten chuop z filmu gdy był młody to był jebnięty i sam to przyznaje. Zrobił o tym film, można obejrzeć.

Ale wy zdajecie sobie sprawę, czym jest niszczenie receptorów? Dla przykładu wszystkie te ciężkie seksualne uboki od fina mialy właśnie związek z uszkodzeniem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hansschrodinger:

Ten lek ma być nakładany na skórę głowy jak minox aby niszczyć tylko tam gdzie tego potrzebujemy.


I dobrze już dzisiaj wiemy, że minox nakładany na głowę wchłanią się nadal do krwi, co więcej prawdopodobnie większość jego mocy to to co właśnie trafiło do krwiobiegu

A minox to co najwyżej ciśnienie ruszy a nie zniszczy recptorów na skórze
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Kevin to odklejeniec, 10 lat temu pisal ze ma PFS, teraz pewnie by prewencyjne jadl fina jak cukierki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie zmienia faktu, ze obejrzyj film zanim bedziesz komentowac xd
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: mirek skup się na nauce a nie mirko ci w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A minox to co najwyżej ciśnienie ruszy a nie zniszczy recptorów na skórze


Gdzie ja napisałem że minox niszczy receptory? pomyliłeś sie

I dobrze już dzisiaj wiemy, że minox nakładany na głowę wchłanią się nadal do krwi, co więcej prawdopodobnie większość jego mocy to to co właśnie trafiło do krwiobiegu


Gdyby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hansschrodinger:

mirek skup się na nauce a nie mirko ci w głowie


To gówno przedmiot, gdzie mierzy się nacisk prasy na jakąś tkankę świni, po co to komuś na lekarskim xd

Gdyby tak było to włosy by zaczęły rosnąć na całym ciele.


Ja brałem ustny i mi nie rosły nigdzie poza brwiami
  • Odpowiedz