Wpis z mikrobloga

@beeeitch: to musi być jakiś błąd, przecież o to chodzi w kategorii D, ze jest przeznaczona do oddziałów tyłowych w razie mobilizacji. Nigdy nie powoływało się kategorii D na ćwiczenia. Zadzwoń do WKU to powiedzą ci, że kategorii D nie ciągają na ćwiczenia
No tylko nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - D to niezdolny do "służby", a to nie jest przecież "służba".


@nostalgiwolf: odbywanie ćwiczeń to forma służby wojskowej, tyle, że nie jest to "służba zasadnicza".
@beeeitch: generalnie masz rację, ta ustawa byłą pisana na szybko i z tekstu faktycznie nie wynika, że "D" jest zwolnione z ćwiczeń. Ale znowu we fragmencie o kategoriach jest wyraźnie sformułowane, "D-zwolniony ze służby w czasie pokoju", a odbywanie ćwiczeń to forma służby wojskowej. #!$%@?.
@renkaboga: w ustawie jest wszystko jasno sformułowane. Zanim została przyjęta przez sejm analizowało ją kilka wykształconych w tym celu głów, także wydaje mi się, że jest to napisane zgodnie z zamierzeniem
@renkaboga: co prawda może być tak jak mówisz, może się #!$%@? w akcji, bo mi też się nie zgadza to, że tu piszą, że D to niezdolny do służby w czasie pokoju, ale nie jest w wyłączeniach wcześniej wspomniane, że D też nie jest powoływane na ćwiczenia.
Jednak zgodnie z tą ustawą mogą powoływać D
@beeeitch: jebnęli się nie tylko tu. Wojna wybuchła w lutym, a oni już w kwietniu przepychali ustawę mającą 800 stron. Nie sugeruj się tymi mądrymi głowami, w dwa miesiące nie da się napisać dobrego prawa, do tego artykuły o służbie zastępczej przyjęli w formie poprawek jakiś miesiąc temu.
Jest jeszcze kwestia rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, ale już mi się nie chce tego sprawdzać.
@renkaboga:

jak masz D, to mogą cię wezwać dopiero po wybuchu wojny


Co jest też kompletnie bez sensu, bo jak można osobę z D wyszkolić jeśli ta jest chora?
D nie idzie na ćwiczenia, bo te są formą służby czynnej, a do tej służby D się nie nadaje.