Wpis z mikrobloga

Mam problem z podłączeniem podwójnego gniazdka - chcę, aby niezależnie od siebie zapalały się dwie lampy, ale po podpięciu albo mogę zapalić jedną albo palą się dwie na raz.

Dodam, że w puszce mam dwa przewody na których jest napięcie i jeden bez napięcia - czy tak to powinno wyglądać? Instalacja dzialala od lat, teraz tylko zmieniam wlacznik.

#elektryka
janstar - Mam problem z podłączeniem podwójnego gniazdka - chcę, aby niezależnie od s...

źródło: comment_1670069982ZmGnrgfPlvlQ56APBHZwN8.jpg

Pobierz
  • 9
@janstar: pod l1 podpinasz kabel z napięciem, pod x1 kabel, który będzie leciał do lampy, pod x2 będzie leciał kolejny kabel do lampy. Jeszcze musi być trzeci kabel, który będzie leciał bezpośrednio do lampy, przeważnie jest koloru niebieskiego. Czwarty kabel będzie koloru zielono-żółtego i będzie bezpośrednio leciał do lampy i podpisanej podpinasz go pod obudowę lampy
@janstar: może masz błędnie wykonaną instalację i wyłącznik przerywa nie fazę ale neutralny? Stąd to świecenie na dwóch przewodach. Można spróbować podłączyć do L1 ten co nie świeci a reszta obojętnie.
via Android
  • 0
@slavkowsky trafiony, zatopiony. Dziękuję za pomoc. Instalacja owszem robiona na odpierd..., mimo że się słabo znam na elektryce to widzę co tu odwalili, m.in. na całe mieszkanie trzypokojowe jedna faza.