Wpis z mikrobloga

#film #kino

Brytyjski magazyn "Sight & Sound" we współpracy z British Film Institute ogłosił nową listę najlepszych filmów wszech czasów. Na miejscu 1 - Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela

Opis: Tytułowa Jeanne Dielman to uwięziona w kieracie domowej rutyny samotna matka, okazyjnie dorabiająca prostytucją, chowająca zdobyte w ten sposób pieniądze w wazie na zupę. Przedmioty codziennego użytku, podobnie jak banalne czynności, odgrywają tu kluczową rolę: to właśnie w tym filmie pojawiają się legendarne długie sceny obierania ziemniaków czy robienia sznycla.

Film trwa ponad 3h, mam zamiar to obejrzeć, bo jakoś nigdy mi z Akerman nie było po drodze, nawet jak miała swoją retrospektywę na festiwalu NH.

trochę się obawiam, bo mimo dużego doświadczenia nie przepadam za slow cinema, ale ciekawość zżera więc trzeba spróbować xD
gramwmahjonga - #film #kino 

Brytyjski magazyn "Sight & Sound" we współpracy z Bri...

źródło: comment_1670146142NvNvZNpGnQXE3f8EdeZ6pQ.jpg

Pobierz
  • 8
@FlimboQuest: Obejrzane! O wiele łatwej ogląda się taki film gdy człowiek wie czego się spodziewać. "Jeanne Dielman" trwa prawie 3,5 h. Oglądałam w domu więc w połowie zrobiłam sobie przerwę na obiad - co było samo w sobie ciekawe, bo poczułam się trochę jak bohaterka tego filmu, którą przecież tak często widzimy krzątającą się w kuchni.

Na pewno dla niewyrobionych widzów lub fanów typowo lekkiej rozrywki kinowej ten tytuł będzie mega