Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie,w jaki sposób bank bierze pod uwagę zdolność kredytowa pod względem wypłaty? Czy patrzy na podstawę umowy? Czy na wpływy co miesiąc na konto? Bo moja wypłata to 4,800 netto, ale co miesiąc mam premie w wysokości 3k, która na umówię nie jest zawarta, ale dostaje ja normalnie razem z wypłata na konto
#kredythipoteczny
  • 13
Mirki pytanie,w jaki sposób bank bierze pod uwagę zdolność kredytowa pod względem wypłaty? Czy patrzy na podstawę umowy? Czy na wpływy co miesiąc na konto? Bo moja wypłata to 4,800 netto, ale co miesiąc mam premie w wysokości 3k, która na umówię nie jest zawarta, ale dostaje ja normalnie razem z wypłata na konto


@Sekra13: Podstawą do analizy zwykle jest zaświadczenie o zatrudnieniu na druku bankowym. Każdy bank ma własny wzór
@marcpol: czyli mogę brać kredycik 800k, i cyk dom 250m2


@Sekra13: Zdolność kredytowa zależy nie tylko od dochodów, ale także od zobowiązań. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony możesz sprawdzić zdolność kredytową samodzielnie, jednym z najbardziej wiarygodnych narzędzi jest kalkulator mBanku, niżej link

https://form.mbank.pl/app/khs/index.htm?typKlienta=OF&produkt=wk_of_kh&kampania=promo_www_symulacja_kalkulator&option=mbank&sprzedawca=symulacjaKalkulator

Dodam jako ciekawostkę, że budowa domu o takiej powierzchni za kwotę 800 000 zł nie zostanie dzisiaj zaakceptowana przez część banków. Uznają, że ta