Wpis z mikrobloga

@Brazylia: Racje ma, w Belgii mieszkają Flamandzi i Walonowie. Pierwsi pochodzą od Niderlandów i posługują się odmianą języka niderlandzkiego, czyli flamandzkim, a drudzy pochodzą z północnej Francji, mówią po francusku i walońsku, który jest mieszanką francuskiego (szczególnie jego dialektu występującego w Walonii) i germańskiego. Sama Belgia z grubsza dzieli się na 3 regiony: Flandrię, Walonię i Region Stołeczny Bruksela. Przykładowo Brugia leży we Flandrii, a Liege w Walonii. Obydwa narody mieszkają
@warrengda: Na mój poziom wiedzy, to on się utożsamia z Flandrią, ale pamięta o swoich korzeniach. Dodatkowo ma konflikt z Batshuayiem, który jest z Regionu Stołecznego Bruksela. Z tego co wiem, to żrą się właśnie na tle kulturowym. Tam w kadrze Belgii mają mega burdel, naprawdę polecam zainteresować się tematem. W tych MŚ mieli na zgrupowaniu konflikt za konfliktem, IMO dlatego odpadli w grupie.
@kolar1: co ty poerdolisz, masz link jak wymawia Francuz, normalny biały Francuz. oczywiście we Francji są też dialekty, akcentowanie i różnie to może brzmieć, bo słyszałem też MyBappe (krótkie Y i długie P), czy eMBAPi, ele to M zawsze wyraźne, a nie nieme.