Wpis z mikrobloga

Dziś miałem przyjemność obejrzenia meczu NHL na żywo w Fort Lauderdale (Floryda).
Florida Panthers vs New Jersey Devils (2-4)
Poza klasowym hokejem bardzo podobał mi się:
- Klimat, to jak się ludzie bawili w przerwach,
- Tancerki z Panthersow w przerwie,
- Rzucanie koszulek i innych gadżetów w tłum,
- Fajna muzyka w przerwach,
- To charakterystyczne pianino,
- Panthers spirit, nawet u najmłodszych (mega zajarani tym sportem).
Również miałem okazje zobaczyć dwie bitki na boisku, jedna pomiędzy dwoma zawodnikami, druga większa pomiędzy wszystkimi. Mam filmik ale internet hotelowy niestety nie pozwoli mi go zuploadowac wiec odsyłam na yt.
Z nieprzyjemnych rzeczy:
- Cena za parking $35
- Cena za hot doga $10

Więcej zdjęć w komentarzach.
#kobawusa #usa #floryda #hokej #nhl #podroze
źródło: comment_1671682172Kuzi57l8OTU5larSMBVa3L.jpg
  • 64
+ Na florydzie jest dużo bezdomnych i ćpunow. W samej drodze powrotnej widziałem:
- Osobę na drodze walącą auta
- Bójkę naćpanych kobiet
- Dwóch bezdomnych śpiących na chodniku przy głównej drodze
+ w windzie hotelowej spotkałem dostawce jedzenia z jointem w buzi (nieodpalonym) i tak szedł dostarczyć jedzenie xD
@koba01: Kuzwa zawsze tym Amerykancom zazdroszcze jak u nich wyglada to kibicowanie. Nie wazne czy to NBA, NHL, Football Amerykanski. Tam ludzie ida sie bawic i ogladac sport na najwyzszym poziomie jednoczesnie dostaja show i wspieraja swoja spolecznosc. Najlepsze dla mnie jest to, ze druzyny studenckie czasami maja wiecej kibicow niz np. u nas pilkarskie i cale miasteczko kibicuje uczniom i sa w stanie wypelnic stadion kilkutysieczny. No i cheerleaderki kazda
  • 11
@Braand ja miałem odmienne uczucia. Kilka lat temu poszedłem na NBA, mecz Bulls-Trail Blazers. Show było fajne. Tancerki, rozdawanie koszulek, halftime show z konkursem wsadów. Stadion Bullsów też był piękny. Problem w tym, że mimo tak rewelacyjnej organizacji, ludzie wokół mnie mieli zupełnie wywalone w wynik meczu. Praktycznie wszyscy zamiast oglądać rozmawiali o swoich sprawach, albo patrzyli w telefon. Zero dopingu, ekscytacji, a nawet zainteresowania. Z resztą, stadion był w połowie pusty.
@koba01: właśnie wróciłem z FL i widziałem ten sam cień na niebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego co pamiętam to był on po drodze do Miami z północy, także może jakiś jebitne wieżowiec rzucał cień, chociaż ciężko w to uwierzyć.
Byłeś w everglades i Kennedy space center?
+ w windzie hotelowej spotkałem dostawce jedzenia z jointem w buzi (nieodpalonym) i tak szedł dostarczyć jedzenie xD


@koba01: medyczna jest legalna, rekreacyjne zdepenalizowana, więc ¯\_(ツ)_/¯
Osobę na drodze walącą auta

- Bójkę naćpanych kobiet


zła polityka samorządów (nieprzymusowe psychiatryki), opiaty od lekarzy, prawo jazdy dostaje każdy

- Dwóch bezdomnych śpiących na chodniku przy głównej drodze


brak albertów, to też można rozwiązać rzucając kasę

+ w windzie hotelowej spotkałem dostawce jedzenia z jointem w buzi (nieodpalonym) i tak szedł dostarczyć jedzenie xD


@koba01: ktoś sobie maryśkę pali, toż to sam diabeł wcielony ( ͡° ͜ʖ
@Braand: Na pierwszy rzut oka wygląda to tylko fajnie. Oczywiście nie porównuje tego do polskiej, patologicznej sceny kibicowskiej ale uwierz na słowo każdy Amerykanin po wizycie nie wiem np. na Romie czy Borussii Dortmund mówi, że amerykański styl kibicowania to gówno.
Mieszkam na Białorusi chwilowo i hokej to moja jedyna rozrywka poza domem. Nigdy nie byłem w bardziej nudnym miejscu niż Białoru


@Soutaiseiriron: Robiłem tak samo xD. Tak zacząłem chodzić na hokej, zwłaszcza, że poziom ligi białoruska+rosyjska jest wysoki.
@Debowy_Jacek: Calle Ocho, mega kubański klimat i dobre jedzenie oraz przede wszystkim kawa. Wynwood, dzielnica graffiti, fajne knajpy, Ocean Drive w Miami Beach, Everglades jest bardzo blisko(obowiązkowo airboat, ale polecam Shark Valley, gdzie można zrobić pętle 20km na rowerach, jeździ się między aligatorami), mimo wszystko polecam mecz NBA, bo to robiące wrażenie wydarzenie. Na zakupy polecam Aventura Mall. Odradzam Frost Science, bo kosztuje sporo, a według mnie nie jest tego warte
Poza klasowym hokejem bardzo podobał mi się:

- Klimat, to jak się ludzie bawili w przerwach,

- Tancerki z Panthersow w przerwie,

- Rzucanie koszulek i innych gadżetów w tłum,

- Fajna muzyka w przerwach,

- To charakterystyczne pianino,


@koba01: Wszystkie te rzeczy (moze troche w mniejszej skali) dostaniesz tez np. w Warszawie na meczu futbolu amerykanskiego np. Warsaw Eagles.

Tam panuje mega amerykanski klimat.
źródło: comment_1671702036xzl35dUm7UfkHrsgZNJhUZ.jpg