Wpis z mikrobloga

Dziś smutny dzień. Spełniła się jedyna porażka tego roku - brak zmiany pracy - i konieczność pisania prośby o przedłużenie obecnej umowy do Naczelnego Ziomka bo #budzetowka i umowa do 31.12 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeszcze tylko 3 semestry na #studbaza i można szukać czegoś normalnego, bo jak na razie to mam oferty za 2x tyle netto, ale musiałabym rzucić studia.
Nikt mnie z korpo nie wypuści o 14:30 w każdy piątek, a w innych miejscach z budżetówki na tym samym poziomie zarobków by mnie wzięli, ale nie wezmą, bo brak wykształcenia wyższego.
I tak sobie tkwię w tym siódmym kręgu piekieł jeszcze przez półtora roku, eh.

#gorzkiezale #pracbaza
  • 14
@jatylkozapytac: niektóre korpo, zwłaszcza te z niemieckiego kręgu kulturowego, maja krótszy czas pracy w piątki (kosztem zostawania dłużej w resztę dni). Są też elastyczne godziny pracy - zaczniesz wcześniej to skończysz wcześniej. U mnie jeśli w piątek zacznę o 7 to kończę 14:15 (teoretycznie, ale to ze względu na specyficzne stanowisko).
Jest też możliwość wzięcia sobie wolnego na czas do 2h dziennie i odrobienie tego później w inny dzień. Zobacz może
@juma777: księgowość here. Podpytywałam w 3 różnych korpo w okolicy - przez pierwsze 6msc nie ma takiej możliwości ( ͡° ʖ̯ ͡°) Musiałabym pracować w wyznaczonych godzinach 8-16 / 7-15, a o 15:00 musze już być na uczelni w każdy piątek.
@mlodyernest: nawet jeśli jesteś świeżym pracownikiem? Tam, gdzie wysyłałam oferty przez pierwsze 6msc nie ma takiej możliwości, póki się nie wdrożę
nawet jeśli jesteś świeżym pracownikiem? Tam, gdzie wysyłałam oferty przez pierwsze 6msc nie ma takiej możliwości, póki się nie wdrożę


@jatylkozapytac: a to nie wiem, ja miałem taka możliwość od początku ale może to zależy od kierownika chociaż nie wydaje mi się. Raczej polityka danej firmy.
@jatylkozapytac:
nie przez okres wdrożenia? no ale kto tam siedzi w tym czasie? jak w firmie jest tryb pracy 4x8,5+1x6

btw. mówisz, że masz studia w tym czasie? to jest zwykle mile widziane i nikt nie robi pod górę
pracuje jako księgowa, studia robie medyczne


@jatylkozapytac: fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aplikujesz normalnie do korpo, na rozmowie od razu zaznaczasz, że piątek do 13:00.
Wcześniej, czy póxniej trafisz na normalnego kierasa.
@lexico: ano ( ͡° ͜ʖ ͡°) później chciałabym się wkręcić na stałe w finanse prywatnych podmiotów medycznych. Gruby hajs na tym jest.
Do tej pory rozeznanie w 3 firmach i zero możliwości wyjścia wcześniej w pt przez okres wdrożenia. Bedę próbować, skoro tyle osób pisze, że to mozliwe, nawet od 1 dnia.
@lexico: dobra rada, dziękuję!
@bb89: ja nie chce na pół ani na 3/4, ambicja mi nie pozwoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po studiach raczej pójdę gdzieś indziej - pracuje jako księgowa, studiuje kierunek medyczny. Chyba, że znajdę korpo z zakresu finansów podmiotów medycznych, to byłoby strzał w 10 na okres studiów i późniejszy. Musze zrobić research co się na rynku dzieje w tej kwestii