Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję informacji o #chromatopelma #ptaszniki #pajaki
Mam ją już 2 lata, trzymana od l2, liniała u mnie z 12 razy, a jednak ma ledwo 4DC i 9cm rozstawu. Czy to nie za mało jak na taki wiek i tyle wylinek? Dodam, że praktycznie w ogóle nie pajęczynuje. Jest szansa, że jest to samica, jeśli tak wolno rośnie? Nie udało mi się sprawdzić płci z wylinki ze 100% pewnością.
#terrarystyka
  • 17
@ogrodow_wonsz: wzrost to też cecha osobnicza. Jak dla mnie nie masz co się martwić. Zauważyłem,że nie lubią pajeczynować gdy jest zbyt duża wilgotność. Ostatnio zmieniałem podłoże w terrariach to dla chromki nasypalem jakiegoś chipsu,kory i tylko miskę z wodą. Nic jej nie zraszam,a pajęczynuje bardzo ładnie.
@Pqzm: tak podejrzewałem, bo zawsze mi choć trochę pajęczynowała, tydzień temu dałem ją do docelowego terrarium ze świeżo rozrobionym torfem, a w domu mam z 60% wilgotności więc w terra na pewno jest za wilgotno, ale po prostu nie będę podlewał podłoża tylko wodę do miseczki będę dawał i będzie git.
Powiedz proszę czy da się sprawdzić jej płeć po samym patrzeniu na podwozie, nigdy nie udało mi się wyciągnąć wylinki
@ogrodow_wonsz: w seksowaniu z podwozia jestem słaby,co wyseksuje z podwozia to później często się okazywało z wylinki,że jest inaczej. Wstaw dobre zdjecie na grupę fb: Samiec czy Samica (sprawdz ptec swojego pajaka) najpierw zobacz jak zrobić dobre zdjęcie do seksowania. Jak jest dobra ostrość i zdjecie zrobione prostopadle do podwozia to ludzie odpiszą. Często jest tak,ze zdjęcie jest słabej jakości i ludzie zlewają post
@ogrodow_wonsz: albo złap w pęsete bambusową i pesętą miękką sprawdz czy sie uchyla
Ale jezeli rosla tak dlugo i nie ma takich zgrubień na nogogłaszczkach jak ten pan z zdjęcia (gówniarz jeszcze ale bulbusy zaczynają się rozwijać kilka wylinek przed dorosłością) to samica na bank.
Sam okres wzrostu mówi wiele. Mam dwie brachy hamorii, które się wykłuły w tym samym roku i w tym samym okresie, czyli latem, a samiczka jest
Pobierz Anofus69 - @ogrodow_wonsz: albo złap w pęsete bambusową i pesętą miękką sprawdz czy s...
źródło: comment_1672273396FBnhD8ZqnyRcKry4mWE8Yy.jpg
@Anofus69: mam pensete bambusową ale nie potrafię gnoja chwycić bo boję się, że zgniotę pajuna albo mi sie wyślizguje. Narazie czekam na wylinkę, ale dzięki za nadzieję, że może być zdrowa dziewczynka. A i widzę, że się znasz. Czy pleśń jest niezdrowa dla pająków? Boję się, że coś tam w podłożu i mchu się tworzy i bynajmniej nie jest to pajęczyna niestety.
@ogrodow_wonsz: znać to się gówno znam, ale parę patentów ma się obcykane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. zmniejsz wilgotność podłoża
chromki lubią sucho, ich naturalnym środowiskiem są suche obszary wenezueli, gdzie w wysokiej trawie pletą swoje gniazda. Wilgotność nie powinna przekraczać 60%
ja swojej chromie zrobilam mieszankę podłoża składającą się z przesuszonego torfu kokosowego, gliny i większej ilości perlitu i nigdy jej nie zraszam, ma tylko miseczkę
@Anofus69: no ja to akurat wiem, nie pozwoliłem torfowi wyschnąć przed przeprowadzką pająka ale nie o to się pytam, pytam się czy zaszkodzi pająkowi. Myślę, że jak torf wyschnie to po grzybie śladu nie będzie, ale zastanawiam się nad przeniesieniem pajuna do starego terra, żeby grzyb mu w tym czasie nie zaszkodził
@ogrodow_wonsz: cóż, ja i tak bym wywaliła na wszelki wypadek bo zarodniki są upierdliwe.
I tutaj powiem "co za dużo to nie zdrowo"
trochę pleśni nie zaszkodzi większości, jak wcześniej wspomniałam, problem pojawia się gdy jest jej za dużo.
Bo albo ptasznik dostanie grzybicy, albo dajesz tak otwarte zaproszenie roztoczom do namnażania się - same roztocza to nie koniec świata, bo tam gdzie ludzie tam będą roztocza. Problem zaczyna się gdy