Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem ze znajomymi dzisiaj o podróżowaniu i oni wychodzą z założenia, że teraz trzeba oszczędzać, a w przyszłości będą podróżować. Wydawanie teraz kasy na takie przyjemności sprawia, że w przyszłości może mi zabraknąć + milion innych trudnych scenariuszy (choroby, jakieś problemy dzieci itd.). Jak myślicie, jest szansa, że przez najbliższe 10 lat pojadą gdziekolwiek?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze
  • 8
@inrain88: no trochę za płytko zarysowałem kontekst, bo ta rozmowa była taką zawoalowaną próbą obrzydzenia takiego sposobu życia - fajnie, że tam sobie jeździsz, ale wiesz, zawsze możesz dostać raka, mieć wypadek, stracić źródło utrzymania - no i co wtedy zrobisz?

Ale i tak tego rodzaju logika jest irracjonalna i sprowadza się do #!$%@? całe życie, dla dołożenia kolejnej cyferki do oszczędności. Jeśli masz nadwyżki finansowe to czemu masz nie korzystać
@ramirezvaca: chyba nie, bo to już kolejny z wielu odcinków takich rozmów, a oni się nie ruszają, bo same problemy. Wcześniej było wyolbrzymianie kosztów, brak bezpieczeństwa i wiele innych, z czym polemizowałem i tłumaczyłem jak umiałem. Czy skutecznie to jednak nie wiem, bo "to niemożliwe, żeby bilet lotniczy tyle kosztował" raczej nie świadczy o przyjęciu faktu do wiadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze jakoś bym to przełknął