Wpis z mikrobloga

W ogóle to jest niepojęte, jak nagle polityczni antypisowscy hejterzy zaczęli klaskać uszami, jak Blak Eyed Peas wyszło z tęczowym opaskami.

No dobra - ale zróbmy eksperyment myślowy, to jest wyobraźmy sobie co by było, gdyby wyszli oni z opaskami nieco innej rasistowskiej, nienawistnej nietolerancynej ideologii (rysunek poglądowy niżej).

No to teraz wyobraźcie sobie zagranicznego artystę piszącego o naz...ach, że "People are people", że powinniśmy "love the different types of people" itd.

I wyobraźcie sobie wszystkich neuropków klaskających uszami, że "PiS jest orany"

---

Serio? Artyści wyskoczyli z symboliką najbardziej rasistowskich, seksistowkich, toksycznych i hejsterskich grup aktywistyczno-społecznych ostatnich lat i rzucane są hasła o jakiejś tolerancji, miłości itp.?

Że należy takich toksycznych ludzi "kochać"? W sytuacji, gdy nie raz osoby spod symboliki tęczy szkalowały innych? Gdy zniszczyły komuś życie? Gdy siały nienawiść wobec wszystkich, którzy myślą inaczej, niż oni? Którzy byli agresywni wobec wszystkich sceptycznych wobec tęczowej ideologii?

Ale wszyscy inni mają ich kochać "bo tak". Bo "people are people".

Tak jak pokazuje eksperyment myślowy - na tej samej chorej zasadzie i logice "powinniśmy" kochać naz...ów, którzy wymordowali w obozach kilkanaście milionów ludzi. W końcu "people are people", co nie?

---

Mam nadzieję, że po powyższym eksperymencie myślowym widzicie, dlaczego propagowanie toksycznych i nienawistnych ideologii jest bardzo wątpliwe moralnie nieważne czy one uderzają w TVP, PiS czy jakiekolwiek inne opcje polityczne.

Dobrze, że chociaż nie wyskoczyli z opaskami na których były sierpy i młoty - bo akurat propagowanie reżimu komunistycznego (który ma dziesiątki mln ofiar na świecie) jest w Polsce przestępstwem. I wtedy byłoby pytanie co z nimi zrobić.

#sylwesterzwykopem #sylwester #sylwestermarzen #bekazlewactwa
Pobierz Mr--A-Veed - W ogóle to jest niepojęte, jak nagle polityczni antypisowscy hejterzy za...
źródło: comment_1672537658p5BHitOxzrN77HOsPzHdd8.jpg
  • 54
Żydzi byli prawie zawsze dyskryminowani, tylko nie na taką skalę jak w latach 40-tych.


@CzaryMarek: Ale jak mówisz o prześladowaniu Żydów przez nazistów, to oczywiście o latach 40-tych.

Uważasz, że jedyna dyskryminacja, to ta zinstytucjonalizowana?


Nie, ale jeśli mówimy o PiS i państwie - to o instytucjach. W mojej ocenie ludzie LGBT w ogóle nie są na żadnej płaszczyźnie istotnie dyskryminowanie w Polsce, faktycznie brakuje im pewnych rozwiązań prawnych.

Zresztą ta
@KEjAf: Z tym, że to wykopek wyżej porównał noszenie opaski LGBT do swastyki i samego LGBT do nazistów, więc ja jedynie twierdzę, że już bliżej prawdy jest dokładnie odwrotne stwierdzenie.

Nie są wydumane, ponieważ ludzie w Polsce są wydziedziczani, wyrzucani z domów w skutek bycia LGBT.

Większość nagłaśnianych faktów to jakieś kompletne absurdy albo kłamstwa, jak tzw. Margot uczestniczący w przepychance po tym jak usiłował uszkodzić czyjś samochód


@KEjAf: Niezłe
@CzaryMarek: dobra, wystarczy już tego, chciałem sobie wyczyścić karty w przeglądarce, wpadłem tu przypadkiem.

Ale jeszcze Ci odpowiem, tam chyba chodziło o samochód antyaborcyjny a nie anty-LGBT i tak, nazwałbym coś takiego też prowokującym jeśli trafia w jakieś sprzyjające LGBT czy aborcjonistom otoczenie, jakkolwiek, jeśli ktoś uderzył LGBT-Margota atakującego ten samochód to jest to tak samo "antyLGBT" jak uderzenie pałką białostoczanina atakującego marsz LGBT by było antybiałostoczaninizmem. To są po prostu
W ogóle to jest niepojęte, jak nagle polityczni antypisowscy hejterzy zaczęli klaskać uszami, jak Blak Eyed Peas wyszło z tęczowym opaskami.


@Mr--A-Veed: Ja tam nie klaskałem, choc śmieszy mnie ból dupska prawej strony

No dobra - ale zróbmy eksperyment myślowy, to jest wyobraźmy sobie co by było, gdyby wyszli oni z opaskami nieco innej rasistowskiej, nienawistnej nietolerancynej ideologii (rysunek poglądowy niżej).


Nazizm misiu jest zakazy w Polsce, tęcza nie¯\(ツ)_/¯

I
@KEjAf: Nie, chodziło o homofobiczną furgonetkę
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29181917,proces-o-homofobiczna-furgonetke-zatrzymala-sie-pod-squatem.html

Z tym, że o tyle o ile wygłaszanie publiczne haseł jawnie szkalujących daną grupę społeczną (LGBT) może być prowokujące, tak żaden sąd w cywilizowanym kraju, by nie uznał, że przechodzenie zaplanowaną trasą miasta, przez LGBT jest prowokacją.
Jak ktoś nie lubi LGBT, może ignorować, dokładnie tak jak ateiści ignorują procesje, jak ktoś bardzo nielubi, to może w tej minucie w której marsz będzie danym
@KEjAf

Dopóki nie podasz na ten temat konkretnych, weryfikowalnych informacji


https://fra.europa.eu/en/data-and-maps/2020/lgbti-survey-data-explorer

Według badań Agencji Praw Podstawowych z 2020 roku, 59 proc. osób LGBTI z Polski doświadczyło nękania ze względu na bycie LGBTI w w ciągu ostatnich pięciu lat.

Konkretnych przypadków można podać mnóstwo, wystarczy wpisać w google frazę "Kolejne homofobiczne pobicie".
@sorek Typie. Ja wiem, że jesteś uprzedzony, ale użyj mózgu. Ktoś wyzywa twoją rodzinę, porównując ją do nazistów i rzuca jej w chamski sposób obraźliwe zarzuty, kompletnie wyssane z dupy i nie mające czegokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Traktujesz gościa poważnie, próbujesz z nim dyskutować, czy wyrzucasz za drzwi?

Swoją drogą dehumanizujesz ludzi ze względu na ich domniemane poglądy, a to już naprawdę śmierdzi psychopatą. Weź idź do jakiegoś terapeuty, bo naprawdę masz
@Mr--A-Veed LGBT to skrótowiec oznaczający lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe. Sześciokolorowa tęcza została swtorzona jako symbol społeczności LGBT. A nie żadnej ideologii, niezależnie od jej rzekomego istnienia.

Nosząc tęczową opaskę na ramieniu promuje się jedynie swój pozytywny stosunek do ludzi z mniejszości seksualnych. Nic poza tym. W tym celu została stworzona i takie były jego zamiary, o których mówił.

Jeśli dla ciebie sianiem nienawiści jest twierdzenie: "nie powinno się mówić, że
@Mr--A-Veed

Lewica i LGBT robią grubego fikołka, bo głoszą że każde przejaw niezgadzania się z nimi to "dyskryminacja i poniżanie"


Dasz na to jakikolwiek cytat?

to najczęściej po prostu wolność słowa


Fakt, a mianowicie wysyłanie gejów do gazu.

której lewica sygnująca się tęczową symboliką nienawidzi.


A prawica ją kocha, czego najlepszym dowodem są paragrafy o bluźnierstwie.

Mowa nienawiści" - czyli sztandarowe hasło-klucz na określenie tresci niezgodnych z lewicową narracją.


Dziwnym trafem nigdy
- cenzura


@Mr--A-Veed: Jaka cenzura? Gdzie?

- nietolerancja wobec osób o innych poglądach


A te "inne poglady" to zapewne bledne i szkodliwe spolecznie przekonanie, że homoseksualność jest dewiacją, czy odstępstwem od normy? Ewentualnie równie szkodzące przekonanie o tym, że takie osoby nie powinny walczyć o prawdą równość, mylę się? :)

brak poszanowania dla prawdy


Jakiej prawdy? Prawda jest taka, że osoby homoseksualne są prześladowane i stygmatyzowane, dotyka je stres mniejszosciowy -
Nie, chodziło o homofobiczną furgonetkę


@CzaryMarek: a masz ten artykuł odblokowany i w nim jakieś zdjęcie albo konkrety na temat tej furgonetki? Ja tam widzę że to "samochód fundacji Pro-Prawo do życia" i ma na sobie narysowany jakiś płód. I piszą że jest samochód jest "homofobiczny", ale nie co to konkretnie oznacza.

Z tym, że o tyle o ile wygłaszanie publiczne haseł jawnie szkalujących daną grupę społeczną (LGBT) może być prowokujące,
@KEjAf

Oczywiście, Białostoczanie tylko czekają na informację kiedy mają się usunąć ze swojego miasta bo geje przyjeżdżają.


No i to ty walisz chochoła. On nie pisał o usuwaniu się ze swojego miasta, tylko przejście inną ulicą, jeśli nie chce się widzieć marszu LGBT.

Jednych wkurzają marsze LGBT, innych procesje. A konstytucja zapewnia jednym i drugim prawo do marszu, jak komuś się to nie podoba, to jego problem.

Nie, chyba znalazłem to o
No i to ty walisz chochoła. On nie pisał o usuwaniu się ze swojego miasta, tylko przejście inną ulicą, jeśli nie chce się widzieć marszu LGBT.


@Ekspert_od_niczego: Tak, trochę przesadzam, ale efektywnie tyle napisał - żeby ludzie się usunęli z ulic jeśli geje idą. To są ich ulice, przy których mieszkają, w ich własnym mieście. I takie właśnie twierdzenie, że mają nie wychodzić na swoje własne ulice, bo przyjechało LGBT i
Pobierz KEjAf - > No i to ty walisz chochoła. On nie pisał o usuwaniu się ze swojego miasta, ...
źródło: comment_1672708492XyXLXcOWZoDtRQ41AYlN3f.jpg
@KEjAf:

żeby ludzie się usunęli z ulic jeśli geje idą


Nie. Że jeśli tak bardzo nie mogą patrzeć, jak jakiś procent mieszkańców miasta korzysta ze swoich konstytucyjnych praw, to niech nie patrzą i nie narażają się na to patrzenie.

o są ich ulice, przy których mieszkają, w ich własnym mieście.


Tak samo, jak mieszkańców Białegostoku o homoseksualnej orientacji.

I takie właśnie twierdzenie, że mają nie wychodzić na swoje własne ulice,


Dla