Wpis z mikrobloga

Czego używacie do szlifowania spoin na gładko pod estetykę? Fibra, czy tarcze listkowe? Dzisiaj w robocie robiłem testy (bawię się w loftowe nogi do stołu), to w sumie fibra wychodziła lepiej przy pierwszych kilku spoinach, ale po wygładzeniu kilku spoin ich wydajność drastycznie spada, a lamelą zawsze można trochę pocisnąć bo jest miękka i starczy na dłużej przy zachowaniu względnej prędkości xD A wy jakie macie doświadczenia? Może za mocno cisnę fibrą?

#pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Euph0: Fibrą łatwiej uzyskasz bardzo płaską powierzchnię. Listkiem musisz się bardziej starać. Przed spawaniem rób głębsze fazy, żeby spaw wszedł głębiej i nie tracił dużo z wytrzymałości.
@pagenafein: Robię dość głębokie fazy jak na grubość materiału (1.5/2mm, więc totalna cienizna, jednak nie spawam ramek w środku żeby było estetyczniej, więc spoina musi dobrze scalić ramkę), może moje wątpliwości co do fibry wynikają z braku doświadczenia z obróbką tymże materiałem ściernym
@Euph0: z fibrami jest tak, ze sciagaja fajnie jak spoina wystaje, a im blizej zeszlifowania na 0 tym gorzej zbiera po paru uzyciach. Na zakladach gdzie byl problem z fibrami bralem stara fibre zeby zebrac to co grube, a na koniec zakladalem nową
@speedygonzales1: Z Nortona, więc raczej nie jakieś gówno. Co do 3m - kupiłem kiedyś pas ścierny do taśmówki z cubitrona i szczerze mówiąc w ogóle nie rozumiem hajpu na tą technologię, biorąc pod uwagę to, że kosztował 5x tyle ile no-name i 3x tyle ile coś przeciętnego brandu, to dupy w ogóle nie urwał.

@Capo_di_Sicilia: Dzięki za radę, spróbuję na dwie szlifierki. :D