Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas pada tu pytanie o zapachy o atomowych parametrach ale zazwyczaj padają same skrajności typu Shagaf Oud czy inne araby z niskiej półki a na drugim biegunie nisza >10 zł/ml typu Orto Parisi czy Profumum Roma albo nie zepsute jeszcze reformulacjami Amouage. Może ktoś ma jakieś swoje typy które są pomiędzy takimi skrajnościami czyli załóżmy:
- do 5 zł/ml
- nie są słodkie
- nie jest to arab z niskiej półki/Mancera/Montale/Alfred Sung/Bogart czy inne nieprzyjemne (oczywiście nie dla wszystkich) chemiczne twory

Wiem, że te kryteria spełnia Dior Eau Sauvage Parfum (2017) ale nie polubiłem się z tym zapachem. Jakieś inne propozycje?
#perfumy
Pobierz Platysma - Co jakiś czas pada tu pytanie o zapachy o atomowych parametrach ale zazwyc...
źródło: comment_1673201356h5zXkOdCpYswhF2X206VSE.gif
  • 27
@bezpieczne_zapalki Benek absolutny? A ja go kilka lat temu sprzedałem tyko ze względu na słabe parametry. Jakiś nowy batch? Edit: ehh widzę na fragrze że nawet w najnowszych komentarzach narzekają na parametry, więc pozostaje mi Ci pozazdrościć
@tangofever Z podobnych do Benka to ja jestem zawiedziony EN A'Lextreme - 3 strzały odlewki z dekantu trzymały u mnie spokojnie 8 godzin, a 12-15 strzałów z flakonu trzyma może z 2h (i nie jest to kwestia przyzwyczajenia do zapachu bo używam go z 2-3 razy w miesiącu).
@Platysma: Givenchy Gentleman Intense łapie się w Twoje wymagania, ale to jest dość liniowy zapach, więc albo Ci siądzie, albo nie. Za to, jak przywalisz 6 strzałów, to dwa dni go będziesz czuć. Podobnie Kenzo Homme Intense, też dobrze trzyma i cenowo jest ok.