Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo

Też lubicie w sezonie nocki robić nad wodą? Czasem sami?
Wtedy typowo na sandacza, węgorza lub karpia się nastawiacie czy na wszystko?

I lubicie na nockach w ogóle nie spać czy śpicie i gdzie? Wygodnie Wam?

I kolejna sprawa, kiedy zaczynacie jeździć na nocki, dopiero w czerwcu? I zastanawiam się kiedy najwcześniej będzie sens jechać na nockę, bo teoretycznie mógłbym łowić i w styczniu, jeśli nocą temperatury będą powyżej zera, ale bardzo wątpię bym wtedy cokolwiek złowił (a przy tyvh temperaturach oczywiście bym spał nocą, a jeszcze okresy ochronne na pewne gatunki są, a nie powiem, że łowię okonie na trupka). To kiedy najwcześniej jest sens jeździć na nocki? Co najmniej od kwietnia lub maja?
  • 8
@Hamza: Uwielbiam nocki ale latem, po całym dniu upałów to jest coś pięknego. Z tym że w takie dni z braniami jest słabo, najlepsze efekty są wiosną/jesienią a wtedy nocki są nieprzyjemne. Nie dość że niskie temperatury to sama noc jest strasznie długa.
@Anhed węgorz, od 15 czerwca do 15 lipca to niby okres ochronny na niektórych wodach, któregoś dnia sprawdzę jaki w moich okolicach.
Czyli w teorii mógłbym łowić na trupka już dzisiaj, zarzucić zestawy, ustawić dygnalizatory i spać w namiocie, rano zwinąć się ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tylko wątpię by wziął węgorz w styczniu, ale może w kwietniu się pobawić warto?

Raczej nikt z Was w marcu lub kwietniu,
@Hamza: Siadaliśmy w marcu ale na karpia, tam zbytniej finezji w doborze przynęty nie ma, głównie brały na małe kulki (do 10mm). No i sporo przyłowów jazia wtedy było
@Hamza: ja chodzilem na nocki w kwietniu, spalem w samochodzie w śpiworze, zimno było bo mialem slaby i stary śpiwór. Łowiłem karpie na kulki w malym jeziorze o glebokosci 1.5-4m. Najważniejsze to zeby woda miala z 10 stopni
@xVert: i jaki to model auta? spałeś na przednim siedzeniu czy auto pozwalało złożyć tylne fotele na płasko, tak, że wygodnie było leżeć rozprostowanym? z autami o tyle spoko, że kupisz wojskowy śpiwór z demobilu (wielki gabarytowo po złożeniu), jakąś grubą karimatę i teoretycznie będzie ciepło. A pytam o sposób Twojego snu w aucie, bo jestem ciekaw czy na siedząco spałeś czy inaczej, bo na siedząco to zgaduję, że strasznie niewygodnie
@Hamza: spałem w mercedesie ML w163 w bagazniku ze zlozonymi tylnymi siedzeniami. Niestety nie skladają sie na plasko z bagaznikiem, dlatego w tym roku planuje zrobic sobie zabudowę do spania. Mi sie udawało ze co noc mialem brania, ale kolega ktory byl ze mna ze dwa razy akurat nic w nocy nie trafil. Łowie nie na pzw, tylko na wodzie stowarzyszenia. Ci co umieja lowic karpie trafiaja w nocy 1-3 ryby.