Wpis z mikrobloga

Najważniejszy powód dlaczego ludzie mają dzieci

  • Chcą mieć "szklankę wody na starość" 9.8% (25)
  • Uważają, że ich geny są cenne 14.1% (36)
  • Bezdzietni dostają mniej w spadku 2.0% (5)
  • Nie chcą być uznani za ”jałowych" 11.4% (29)
  • Świadczenia socjalne i benefity 10.6% (27)
  • Chcą doświadczyć cudu macierzyństwa 52.2% (133)

Oddanych głosów: 255

  • 21
@przegrywNL: Myślę, że ciężko to określić jednoznacznie ze względu na różnice wieku. Ludzie 18-25 letni raczej robią dzieci bez rozkładania tego na pojedyncze pierwiastki i nie za bardzo zastanawiają się nad tym co będzie za 5-10 lat, są bojaźliwi. W dojrzałym emocjonalnie wieku są to przemyślane decyzje i chęć bycia rodzicem, patrzenia jak rośnie, chodzi do szkoły, jakie ma ambicje w sobie, zainteresowania, pasje i chęć rozwoju.

Według mnie różnica między
@konrado12 a czy ja mówię, że nie? Tylko ja np. mam taką mentalność, że nie widzę siebie bez dzieci w przyszłości. A ścieżkę kariery wybrałam sobie całkiem ambitną ( ͡º ͜ʖ͡º)
@przegrywNL: A może po prostu chcą? Pomimo całego trudu i problemów z jakimi wiąże się posiadanie potomstwa, to całkiem fajnie oglądać jak mały człowiek czerpie z ciebie przykład, chłonie wszystko co mówisz, a potem część tych wartości niesie dalej w świat.
a czy ja mówię, że nie? Tylko ja np. mam taką mentalność, że nie widzę siebie bez dzieci w przyszłości. A ścieżkę kariery wybrałam sobie całkiem ambitną ( ͡º ͜ʖ͡º)


@jxvbqw: protip2: w takim wypadku najlepiej mieć dzieci jak najwcześniej, nawet 19-20 lat. Nie wiem ile masz lat - pewnie więcej. Taka droga sprawia że w wieku 28-30 lat masz dzieci na tyle duże że możesz
@konrado12 dzięki za protip, jestem świeżo po 20 xD pożyjemy i zobaczymy, dzieci wymagają stabilizacji finansowej i psychicznego ugruntowania. A szczerze powiedziawszy troche mi tego brakuje ¯_(ツ)_/¯