Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Kiedyś w tym miejscu prawie bym zgarnął grupę nastolatków wchodzących na pasy, tylko zamiast tych samochodów stały dwa wysokie dostawczaki, a ja byłem świeżo po zdaniu prawka. Wiele się od tamtego czasu zmieniło, ale ludzie nadal tak parkują i nie zostawiają obowiązkowych 10 metrów przestrzeni do obserwowania, czy ktoś nie wchodzi na pasy. Moim zdaniem powinno się stowować linie wyznaczające rzeczone 10 metrów, żeby nikt nie miał wątpliwości, czy można tam stanąć. Kiedyś jakiejś kobitce w wieku około 50 lat zwróciłem tu uwagę, że za blisko stanęła i nawet nie miała pojęcia o istnieniu tego przepisu XD

#samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #brd
Pobierz pogop - Kiedyś w tym miejscu prawie bym zgarnął grupę nastolatków wchodzących na pasy...
źródło: comment_1673897175Taw6H3bL4iuhT2W8vJStYW.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pogop: Popieram. Mnie denerwuje również jak z naprzeciwka jest korek i oczywiście widoczność na takim przejściu jest słaba bo nikt nie zostawia miejsca a pieszy czasami wręcz musi się przeciskać przez te samochody...
Moim zdaniem powinno się stowować linie wyznaczające rzeczone 10 metrów


@pogop: Masz rację, że jest to problem. Dodam, że w przedstawionej sytuacji (droga dwukierunkowa o dwóch pasach ruchu) oba samochody stoją nieprawidłowo (bo na takich drogach zatrzymywać się nie można również 10 metrów za przejściem).

Mam tylko wniosek racjonalizatorski, by nie była to linia (i tak mamy ich nadmiar - choć akurat nie na tym obrazku ( ͡° ͜
Pobierz sammler - > Moim zdaniem powinno się stowować linie wyznaczające rzeczone 10 metrów
...
źródło: comment_16738983831WmfdM0Usb56bf7JTkWI95.jpg
Moim zdaniem powinno się stowować linie wyznaczające rzeczone 10 metrów, żeby nikt nie miał wątpliwości


@pogop: u mnie w okolicy jest coś takiego namalowanego na przejściu obok szkoły i co? I guzik, ludzie stoją na zebrze. Raz jednemu zwróciłem uwagę to jeszcze pytał o co mi chodzi xD. Kolejny martwy przepis w PORD, choć imo bardzo ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszego.
nikt nie zgłasza, a przejeżdżający patrol SM/ policji zamienia się w takich miejscach w Steviego Wondera. Bo przecież nie ma gdzie zaparkować


@Nie_znany: ja to w ogóle bym chciał, żeby kiedyś w wolnej Polsce policja organizowała medialne wydarzenia typu dany tydzień mówimy i tłumaczymy, jak ważny jest przepis o tych 10 metrach, a w kolejnym masowe kontrole respektowania prawa i mandaty. Czy to bardzo uciążliwe? No nie wiem, ja tak nigdy
Jest proste rozwiązanie, tylko wystarczy chciec. Ale u nas nikomu się nie chce. Wystarczy najpierw akcja medialna, A później skrupulatne odholowywanie tak źle zaparkowanych pojazdów. Ludzie by się szybko nauczyli.
masowe kontrole respektowania prawa i mandaty.


@pogop: na bardzo małą skalę to się czasem dzieje w Gdańsku. Tj. SM jedzie na wybrane dzielnice, jakiś reporter robi kilka zdjęć po czym wrzucana jest relacja na stronę internetową, że blokad tyle, mandatów tyle, odholowanych tyle. I co? I gówno, po tygodniu/ dwóch parkowanie się powtarza. Czemu? Bo SM już więcej w dane miejsce nie wraca. U mnie raz założyli 3 blokady przed przejściem.
@pogop: blokady są o tyle dobre, o ile marnują czas delikwenta. Wiem, że o ironio "nie możesz tu parkować, więc będziesz tu stał jeszcze dłużej", niemniej dużo szybsze rozwiązanie niż wzywanie do wszystkiego lawety. Najgorsze przypadki powinny być zabierane na jakieś parkingi na obrzeżach miasta, aby przypadkiem dojazd nie był najwygodniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale takie pierdoły na osiedlach spokojnie mogą się obejść na blokadach