Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
czyli dali ci szanse ale ich olales. Powiedzmy ze 20% winy jest twoje


@bartpl: pierwsze zdanie się zgadza, drugie kompletnie nie. Dokładnie po to się przecież wersjonuje API żeby utrzymać kompatybilność klientów bazujących na starszych wersjach, jest dokładnie tak jak pisze OP. 100% winy jest po stronie januszerki i rażącego braku najmniejszych kompetencji kogokolwiek kto w wyniku jakiegoś katastrofalnego szeregu pomyłek ma tu zdolności decyzyjne w kwestiach technicznych.
@sokytsinolop: problem jest taki, że nie bierzesz pod uwagi tego dlaczego i po co to NDA i co wykop mógł a czego nie mógł. Wiadomo, oni temat też zesrali, ale przyjmowali, ze konsekwencje tego beda takie, ze na jakis czas AMW nie bedzie dzialac, Ty sie dowiesz tego czego sie nie dowiedziales wczesniej przez brak NDA i ew bedziesz miał czas kontynuuować działalność. Ty za to stworzyłeś historie i narracje o
@quizonmyface: prace nad nowym wykopem nie byly tajemnica, samo api v3 tez nie bylo tajemnica, przeciez dostalismy maile jasno wskazując ze chodzi o testowanie api v3 - po prostu nikt nie przypuszczal ze zabija apiv2 wraz z deployem xD
i w mojej opinii obiektywnie zdałem relacje z tego wydarzenia wiec dziwia mnie te teksty

.. a Ty? Wylewasz frustracje.


Dokładasz cegiełke do tego pożaru i „upadku”. Oczywiście wynika to też z
zacytuj albo sie nie udzielaj, bo juz drugi raz zarzucasz mi klamstwo bez odwolania do moich slow


@sokytsinolop:
Ja zacytuje za niego

Tym razem informacja o wyłączeniu APIv2 nie dotarła do mnie w ogóle, tym samym pozbawiając mnie możliwości reakcji i dostosowania się do zmian.

Bardzo sprytnie to napisałeś, pomijając fakt, ze wykop się z Tobą kontaktował. Ktoś nie obeznany w temacie czyli większość użytkowników odberała taką informację (czego masz potwierdzenie
@sokytsinolop A ja chciałam Ci podziękować za projekt, który dostarczał nam tylu emocji. Widać po liczbie komentarzy jak ważną był częścią Wykopu. To zdumiewające, że przez lata napędzałeś im biznes za darmo. A teraz odbywa się analiza co zrobiłeś a czego nie. A to Wykopowi powinno bardziej zależeć. Jest to jednak cenna nauczka dla Ciebie i dla nas. Powodzenia F. :)
@Klopsztanga: wiadomo ze nda było konieczne. Ale w normalnym świecie bym stwierdziła tak jak op - ze po co mi ten dostęp i nda teraz skoro zrobię sobie migrację na spokojnie później. Bo ta komunikacja brzmi jakby chodziło tylko o wczesny dostęp do nowego api tak w celach pomocy w testach albo tak generalnie jako jakies wejście dla zasłużonych. Nie ma nic o tym, że ten wczesny dostęp jest wręcz niezbędny
@sokytsinolop: przede wszystkim. Szanuję Cie za pracę nad AMW a nowy wykop to gówno. Nie staram też Cie obrazić, tylko wyprowadzić z błędu.

Frustracje uznaje za normalną rzecz. Czyli kumulowanie złych emocji. A Twoje posty to zrzucanie całej winy na wykop xd Wydaje mi się, że mogłeś być zmęczony pracą non-profit i „trudnościami”, kiepską współpracą z wykopem a na końcu w ogóle potraktowany niesprawiedliwie i bez szacunku.

Nie zostałeś potraktowany niesprawiedliwie
@r5678: po to api sie wersjonuje v1,v2,v3 zeby moc akutalizowac serwis nie wplywajac na stare interfejsy. wydanie kolejnej wersji, nigdy nie powinno skutkowac usunieciem poprzedniej.

nie wspominalem o tym bo z punktu widzenia amw zaproszenie do testow nie ma znaczenia. Nie bylem zainteresowany testowaniem nowego api bo moja strona dzialana na poprzedniej wersji, dlaczego mialbym poswiecac swoj wolny czas na te testy skoro mam dzialajaca aplikacje na v2?
@AnonimoweMirkoWyznania: @sokytsinolop

"Tym razem informacja o wyłączeniu APIv2 nie dotarła do mnie w ogóle, tym samym pozbawiając mnie możliwości reakcji i dostosowania się do zmian. Mam żal do @a__s i @m__b - macie do mnie kontakt, możecie nawet wyslać pw na wykopie, albo nawet maila do wszystkich ktorzy mają aktywne klucze API i poinformować o takich istotych zmianach"

Mysle, ze ten fragment wprowadzil wielu mirkow w blad, bo bez kontekstu mozna
@sokytsinolop: Nie o to mi chodziło, ja Ci nic nie zarzucam. Chciałem wykazać jak to odebrałem ja czy przeciętny użytkownik serwisu, a Ty napisałeś to tak jakbyś pisał do kolegów programistów, którzy w tym siedzą, wydając oświadczenie dla ludu przez co zostało odebrane w ten sposób, że Ty napisałeś że nikt się nie kontaktował a wykop napisał, że kontaktowali się, stąd pytania w tamtym temacie.
@sokytsinolop: no nie napisałeś w pierwszym poscie ze nie podpisałeś NDA(w ogole pominales, ze ci to proponowali). A dzisiaj nie napisałes posta, że nie spodziewałeś się że w NDA jest info o zamknięciu apiv2 xd

A jakbys pisał wszystko od poczatku (obiektywnie) i pod tym pierwszym postem ktos Ci napisał. „Gościu, po podpisaniu NDA miał byś info o zamknięciu apiv2, o #!$%@? się teraz pultasz?” To dzisiaj byś pisał, że Cie
@AnonimoweMirkoWyznania: Pomijam tutaj Twoje podejście do całej sprawy, które jest bardzo nie profesjonalne, bo nikt od Ciebie nie może wymagać profesjonalizmu gdy robisz coś za darmo dla dobra społeczności. Ale do jasnej kurły za co ma Stecka płacone? Komu jak nie jej powinno zależeć na tym, żeby AMW dalej działały? Co ona niby nie wiedziała, ze apiv2 zostanie wyłączone z dnia na dzień? Czy stwierdziła, mail wysłany, pora na CSa?
Administracja