Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakaś marka telefonów z androidem która faktycznie dba o aktualizacje? Mam Samsunga ale to co tu się odwala jest nieakceptowalne. Jest 28 stycznia, a ja siedzę na aktualizacjach bezpieczeństwa z 1 grudnia. Tak jest co miesiąc. Najszybciej dostałem patch z 1 dnia miesiąca chyba 17tego dnia (!!).
Czy jeśli chcę mieć telefon, który ma aktualne zabezpieczenia naprawdę nie ma innej opcji niż ios? Cena jest wyższa ale to jest do zniesienia. Bardziej mi przeszkadzało jak system ubija aplikacje w tle (One Drive który nie mógł się synchronizować w tle).
Czemu wszystko co ma w sobie Linuxa musi ssać pałę?
#android #ios #smartfony
  • 12
@cukru: wiem. Wiem. Dlatego wziąłem Samsunga, bo ludzie zachwalali jak super jest z aktualizacjami (jest dobrze jak na Androida, w porównaniu do Apple to nadal gówniane wsparcie).
Moje pytanie było bardziej "czy jestem skazany na Apple jak chce mieć telefon bez publicznie znanych niezałatanych luk bezpieczeństwa?".
@fervi: android jest spoko. Bugi są do przeżycia. Wolę go używać niż ios ale jeśli ma być dalej taka lipa z aktualizacjami to wrócę jak się ogarną.
@fervi: w życiu. Bugi, które mają oficjalne androidy są do zaakceptowania. Poziom zabugowania custom romów to już za dużo ^^
"Stabilne" custom romy się IMO do codziennego użytku nie nadają, a co dopiero nightly..