Wpis z mikrobloga

Gdzie w Lublinie znajdę dobrą ekspozycję dobrych foteli biurowych (ostatecznie gamingowych, byle nie skórzanych), ewentualnie w Warszawie? Szukam czegoś dla wyższej osoby - Markus ma dla mnie za płytkie siedzisko, podłokietniki uniemożliwiają wygodną pozycje przy biurku, a odcinek lędźwiowy podtrzymuje mi krzyżowy. Byłem w CentrumKrzesel.pl w Wawie, usłyszałem że fotele są na osoby do 185cm wzrostu, mam 184 i jak już jakiś fotel trzymał mi tył kolan to kręgosłup wpadał między siedzisko a oparcie.
#fotele #fotelbiurowy #fotelgamingowy #wygoda #komfort #luksus #komputery #biurka #biurko #biuro
  • 6
Gdzie w Lublinie znajdę dobrą ekspozycję dobrych foteli biurowych (ostatecznie gamingowych, byle nie skórzanych), ewentualnie w Warszawie?


@WoJack: W Lublinie masz:
- showroom i 2 salony Nowy Styl,
- 2 salony Profim.

W Warszawie masz:
- showroom Kinnarps,
- salon Steelcase,
- showroom Nowy Styl i 10 salonów Nowy Styl,
- showroom Flokk,
- 13 salonów Profim,
- 2 salony Herman Miller,
- 2 salony Okamura.

Salony i showroomy możesz wyszukać
Pomiędzy zgięciem kolan a krawędzią siedziska powinno być miejsce na 2-3 palce


@armt: na moim Vitra MedaPal mogę wsadzić luzem 10 palców xD To chyba znaczy, że jest mocno za małe(?). O ile jest mięciutko i nie boli mnie nic od siedzenia to nie czuję prawie żadnego wsparcia postury i nie jest przez to tak wygodnie. Do tego (dość rzadko się to zdarza, ale wciąż) niekiedy gdy usiądę nawet na kilka
Będę się w tym miesiącu wybierał do Warszawy i chciałbym przy tej okazji popróbować różne fotele na sobie. Na razie rozważam:

- Kinnarps 9000

- Herman Miller Mirra

- Herman Miller Aeron

- Okamura Contessa

- Steelcase Gesture


Chętnie zobaczę też inne modele, które zaproponuje mi obsługa w tych czterech miejscach. Warto się jeszcze wybrać do Nowego Stylu/Flokk/Profim?


@colliee: Warto przed takim wyjazdem ustalić telefonicznie co w danym salonie jest dostępne
@armt: Dziękuję, lista modeli się bardzo przyda = ) Co do dzwonienia to trochę mi się nie chce, a trochę muszę i tak jechać do Warszawy w przyszłym tygodniu, więc nie mogę czekać na dostawę brakujących modeli :/

Odradzasz zupełnie zakup używanych foteli czy sugerujesz, że trzeba mocno zwracać uwagę na ich wiek/kondycję?

Jeśli to drugie to są jakieś dobre pytania do sprzedawców, które pomogłyby odfiltrować gorsze egzemplarze? (na poczekaniu wymyśliłem
Co do dzwonienia to trochę mi się nie chce


@colliee: Dzwoniąc może ustalić który salon odwiedzić (jak jest więcej niż 1), możesz też ustalić czy o danej godzinie nie będzie klienta biznesowego (który będzie podpisywał jakąś umowę).

Odradzasz zupełnie zakup używanych foteli czy sugerujesz, że trzeba mocno zwracać uwagę na ich wiek/kondycję?


@colliee: Bardzo uważać - niestety trudno poznać czy dany fotel ma 5 czy 15 lat (fotele można tapicerować
@armt: Rzeczywiście warto w takim wypadku podzwonić by upewnić się, że będą otwarci i że nie będą zaabsorbowani jakimś ważnym klientem. Głupio byłoby zasuwać do showroomu za Okęcie na marne

Fotel niemal na pewno w każdym wypadku - czy to nowy czy używany - będę kupować przez internetu u sprzedawców firmowych. W przypadku używanych minusem będzie brak możliwości obejrzenia ich przed zakupem, ale za to będę miał dwa tygodnie na dokładne