Wpis z mikrobloga

W dobie wojny cyber w dobie myśliwców i bombowców najnowszej generacji, w dobie termowizji, w dobie precyzyjnych rakiet. Druga armia świata prowadzi od roku wojnę pozycyjną z jednym z biedniejszych krajów Europy. Coś tu nie gra.


@grett: Pewna pierwsza gospodarka świata posiadająca pierwszą armie świata weszła do biednego państwa Afganistanu rządzącego przez krwiożerczych Talibów. Celem wojny było zniszczenie Talibanu i ustanowienie przyjaznego rządu w Afganistanie. Po 20 latach pierwsza gospodarka świata
Nieprawda. Ukraina była całkiem solidnie przygotowana do wojny. Uważasz, że kilkanaście czołgów ktore wysyłamy jest miażdżącą pomocą w wojnie gdzie ścierają się tysiące czołgów? Ładnie to kiedyś wyjaśnił gen. Skrzypczak na którego tak chętnie się powołujesz gdy ci to pasuje (czyli gdy chodzi o podważenie sensu pomagania Ukrainie). Mówił, że jesteśmy naiwni myśląc, że pioruny, stingery itp. to bardziej wsparcie moralne a w Donbasie walczą ciężkie jednostki czołgów i artylerii, samoloty i
róznica taka, że USA weszło jak do siebie, opanowało kraj, ustanowiło władzę i po 20 latach wyszli. Przez 20 lat stracili 2442 żołnierz.


@WiesniakzPowolania: A ile tysięcy strzeliło sobie w łeb lub w inny sposób popełniło samobójstwo xD?
I jakie ma znacznie jak USA poszło. Skoro to USA przegrało wojnę. Liczy się jak kończysz a nie jak zaczynasz. Nie ma tu co robić fikołków.
Tak dla ciekawostki dodam że rocznie w
@Koniasz: ogólnie się z tobą zgadzam, mówisz samą prawdę i masz rację punktując dobrze ukrofilów, ale przyznam, że trochę mnie przeraziłeś. Skoro USA przegrało wojnę z talibami to trochę się boję o naszą wielką rasiję, przecież nie jest ona aż tak potężna jak USA, a Ukraina jest o rzędy wielkości silniejsza od Talibów i do tego wspierana jawnie przez wrogie państwa zachodnie. Oby nasz ukochany władca miał dobry plan. Co ja
Oby nasz ukochany władca miał dobry plan. Co ja mówię, na pewno go ma, jak mogłem zwątpić, przepraszam.


@dzangyl: Sram na Putina jak i na tego drugiego o tym samym imieniu(czy podobnym?). Mogą się nawzajem miziać moim kałem.A nawet pobić o to kto dostąpi zaszczytu jego zjedzenia.