Wpis z mikrobloga

Mirki,
Rozgladam się za chmura, na którą będą wysyłać się automatycznie (albo np. raz na dobę) zdjęcia z telefonu. Oba urządzenia na androidzie choć to vhyba nie na większego znaczenia.
Do tego dostęp do chmury z dwoch komputerów, tak aby byla widoczna jako dysk z pozycji "mój komputer".
Najlepiej aby mogli z tego korzystać dwaj użytkownicy, którzy będą mieli swoje foldery + do tego folder wspólny.

Co polecacie?
OneDrive, chmura od Googla? Czy coś jeszcze innego?
Co lepsze? Czy wszystko bez różnicy obecnie?

#komputery #internet #pcmasterrace #chmura #cloud #cloudhosting #backup
  • 7
@SpiderFYM: używam dwóch narzędzi: pCloud (typowa chmura jak Google Drive) oraz Syncthing, który synchronizuje mi katalogi między urządzeniami; jednym z nich jest "serwer" postawiony na Raspberry Pi.
tak aby byla widoczna jako dysk z pozycji "mój komputer".


@SpiderFYM: ja mam OneDrive

Kupiłem kiedyś za 99-159 zł Office 365 Personal, co wychodzi 8,25 - 13,25 zł / miesięcznie, w tym masz 1TB chmury, oraz pełny pakiet Office dla użytku domowego, który można normalnie zainstalować na komputerze, jak i w telefonie. Limit 5 urządzeń.

Mam tak, że na żony telefonie z Androidem jest zainstalowany OneDrive (moje dane logowania) z ustawieniem
ale zdjęcia z Twojego telefonu jak i żony są "pomieszane" w jednym folderze z tego co rozumiem?


@SpiderFYM: Tak, np. w folderze Pictures są pomieszane zdjęcia moje i żony, które zostały wysłane do chmury, natomiast mamy jeszcze folder Albumy. Raz na kwartał robię tak, że poświęcam jeden wieczór, grupuje te zdjęcia i wrzucam do innych folderów już jako Albumy, czyszcząc przy tym Pictures.

Tyle, że umówiliśmy się, że jak robimy zdjęcia
@Serghio wziąłem OneDrive dla siebie i żony, te pakiety po 100GB za 55zl rocznie. Mega wygodna sprawa, co prawda pierwsze wyslamie trochę trwało bo zdjęć masa ale teraz chodzi to pięknie:)