Wpis z mikrobloga

Ktoś spotkał się z wypowiedzeniem najmu z art.664 kodeksu cywilnego? Podpisałem umowę na czas określony, bez możliwości wypowiedzenia z mojej strony (najemcy). Lokal w którym mieszkam był wcześniej dużym mieszkaniem, które właściciel podzielił na kawalerki. Mieszkałem w takim układzie już wcześniej i nie było z tym problemów, niestety tu dzielą je tylko proste ścianki działowe, a moja ściana w kształcie L sąsiaduje z łazienką sąsiedniej kawalerki. Pociągnięte są w niej najpewniej rury i bardzo doskwiera mi hałas z nich biegnący, nie wspomnę już co się dzieje po mojej stronie jak sąsiad włączy pralkę. Nieraz byłem już budzony nad ranem hałasem, a praca zdalna też nie należy do najprzyjemniejszych podczas obok wirującej pralki. Czy taka sytuacja podejdzie pod art. 664? Byłem świadomy podziału mieszkanie na kawalerki, ale nikt nie wspomniał, że po drugiej stronie mojej ściany jest łazienka i jeszcze tak fatalnie wygłuszona.

Zresztą drzwi do mojej kawalerki też są jakieś badziewne, mamy wspólny korytarz do głównych drzwi wejściowych i słychać z niego każdy głos, domyślam się, że mnie również. Wystarczy, że ktoś o 6 rano mocniej zamknie drzwi i już mnie to zrywa na nogi.

#wynajem #prawo
  • 4
@programista15cm: Wynająłem wcale nie tak dawno temu, w październiku. Próbowałem na razie polubownie znaleźć kogoś na swoje miejsce, ale minęło już 1,5 tygodnia, od ogłoszenia i większość osób odpuszcza po usłyszeniu warunku braku okresu wypowiedzenia. Miałem już zainteresowaną osobę, ale godzinę przed oddaniem mieszkania zrezygnowała. Jestem już tym zmęczony i szukam innej drogi.