Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie od rozpoczęcia pracy zagadywaliście o podwyżkę? Pracuję od pół roku na uop, to moja pierwsza robota po studiach, więc na początku nie wychylałam się ze stawką. Teraz widzę, że to błąd. Obecnie roboty coraz więcej, życie jeszcze droższe i powiększająca się frustracja, że jednak jestem tylko trybikiem w biznesie pana janusza. Starcza mi na życie, nawet odkładam, bo nie mam żadnych zobowiązań finansowych. ale co to za wypłata, jak nawet 4 z przodu nie ma… ( ͡° ʖ̯ ͡°) z drugiej strony boję się wychylać, bo sytuacja na rynku pracy wcale nie jest taka super #pracbaza
  • 16
@Jechanka: sorki, źle wytłumaczyłam. Ogólnie pracuję tam od lipca, z czego od października na uop więc już leci pół roku na tej umowie. Ogólnie to jest ciekawa sytuacja, bo januszex warszawski, a z tą wypłatą nawet nie dałabym rady się utrzymać w stolicy :)
@thority: atmosfera pracy jest ok, projekty ciekawe i radzę sobie z nimi, więc na to nie mogę narzekać. Zarobkowo po prostu zauważam, że jest średnio, ale podobno to domena wszystkich agencji reklamowych :(
@Squirell_: mocno zalezy od branzy, ogolnie to pamietaj aby nie przecwaniakowac, jesli to pierwsza praca to najwazniejsze aby ogolnie ogarniac coraz wiecej tematow. Moim zdaniem lepiej bedzie teraz jeszcze z 3 mc zostawic temat jak jest a potem wyskoczyc z podwyzka po 1 roku z opcja ewakuacji do innego miejsca. Co by nie mowic, to swiezaki zawsze maja trudniej i niestety swoje trzeba odbebnic zanim bedziesz miala jakas mocniejsza pozycje negocjacyjna
@Squirell_: według mnie najlepsza taktyka to po prostu po 0.5-1 roku pracy zaczac rozsylac na luzie CV do innych firm i w wymaganiach finansowych podać wyższą sumę np o 1k-1.5k. Dostajesz prace. Potem po roku czasu znowu rozsylac i podac wyzsza sume. Tak polecał mi znajomy w IT. Z kolei kolezanka analityk danych chodzi co 10miesiecy po podwyzke i jej daja 500-1000zl