Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budujzchaferem #budowadomu #remontujzwykopem #hydraulika
mam komin który niestety nie był dostosowany do pieca kondensacyjnego. Komin jest nowy w którym jest wkład. Musze odprowadzić "rurę w rurze" do wkładu oraz później przejść na 1 rurę już właściwą spalinową, gdyż powietrze do spalania będzie pobierane z wolnej przestrzenie wkładu kominowego. Czy ja to dobrze rozumiem? Jak skompletować taki zestaw? Problemem też jest usztywnienie kolana wchodzącego do wkładu. Nigdzie lokalnie nie znalazłem sklepu który mi taki zestaw złoży. Chce to zrobić solidnie gdyż z gazem nie ma żartów. Możecie zapodać jakiś sklep który mi złoży taki zestaw?
  • 5
@DorodnyTucznik: Kiedyś miałem krótką przygodę z hydrauliką, i jak komin był czysty tzn. nie sypała się z niego sadza i jakiś syf. To jako kanał spalinowy wkładaliśmy rurę z tworzywa ( termet chyba takie miał) wyglądała jak rura kanalizacyjna fi 50 tylko była półprzezroczysta. Jak komin był w złym stanie to dwaaliśmy podwójną rurę ale jej koszt około 5 lat temu to był jakieś 100zł/m i dużo trudniejsza praca była. I
@DorodnyTucznik: robiłem kiedyś coś takiego i średnica komina była chyba 160. Udało się wsadzić kolano z podporą bez rozkuwania wlotu komina, ale trzeba się było nagimnastykowac. Był to na pewno zestaw w szacht Ricom 60/100.
@DorodnyTucznik: Zadzwoń do Panka w Regułach pod Warszawa, zaopatrują w takie rzeczy całą Polskę i szeroko rozumiane okolice :) Ewentualnie nie #!$%@? się tylko weź trochę mniejszy kocioł i wyrzuć spaliny przez ścianę