Wpis z mikrobloga

Rozmowa o zakazie sprzedazy samochodow spalinowych w 2035 roku to jest bicie piany. Przepis ten wchodzi w zycie za 12 lat. 12 lat! Dla kontekstu, 10 lat temu na rynek byla wprowadzona na rynek Tesla Model S. Przepis ten wskazuje kierunek rozwoju, ze powinnismy inwestowac w okreslona grupe rzeczy. Przez 12 lat faktycznie sporo się moze zmienic. Wiekszosc ludzi w duzych miastach polski, juz teraz przejezdza taki dystans ze samochod elektryczny bedzie ladowac raz na tydzien jak nie rzadziej (zakladajac sredni przebieg 15000km rocznie, to jest 288 km tygodniowo).

I nie, argument ze "rynek sam to wyreguluje" to jest mokry sen korwinisty. Korporacje daza do maksymalizacji zyskow, i najchetniej by Ci dalej sprzedawaly ten sam samochod co 40 lat temu, bez pasow bezpieczenstwa, bez poduszek, z #!$%@? 2.0 ktore ma 100KM, bo jest to tansze niz praca nad nowymy rozwiazaniami.

Natomiast przez taka narracje jaka jest prowadzona teraz, za 12 lat wszyscy beda w Polsce zdziwieni, ze "ojoj, zakaz od przyszlego roku, zla unia", dlatego ze po raz kolejny zmiast przekuc to na szanse, dla polskiego przemysly, my #!$%@? glupoty o tym ze to nie ma sensu i UE jest zla. Tak samo bylo z wiatrakami, panelami i tak dalej.

#niepopularnaopinia #samochody #uniaeuropejska
  • 108
Bedzie potrzeba, to zloz bedziemy szukac i pewnie cos znajdziemy + rozwiniety recykling (gdzie teraz Polska moglaby silnie zaczac dzialac) i mysle ze ten problem nie bedzie az tak krytyczny jak jest to malowane teraz.


@Awsed: Aha, czyli nie ma teraz wystarczająco materiałów, mamy 12 lat na zastąpienie milionów pojazdów, ale co się przejmować, przecież najwyżej się poszuka złóż, jak zabraknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
scisle centrum miasta #!$%@? samochodami ktore stoja w korku


@Awsed: gdyby to były tylko ścisłe centra miast, to może i by ktoś uwierzył że to dla "naszego dobra", zobacz sobie gdzie planują te strefy bo #!$%@? takie głupoty że się czytać tego nie da ekoświrze. Już pominę to, że zamiast zachęcić ludzi do porzucenia samochodów, to do tego zmuszają nie dając żadnej sensownej alternatywy.
Tylko zamiast wykorzystac tą szanse, bo mamy 12 lat jeszcze, to polska dazy do autodestrukcji i zamiast wykorzystac kolejna szanse to jest #!$%@? glupot.


@Awsed: Tu się z Tobą w pełni zgadzam

Teraz juz mozna spotkac ladowarki 250kW i ladujesz 20-30 minut. 10 lat temu tego nie bylo. Na prawde myslisz ze za 12 lat bedzie tak jak teraz i sie to nie zmieni?


@Awsed: A tu już mniej zgadzam,
@Awsed: Pewnie, świetny pomysł, popierajmy ograniczenie poruszania się w imię fejkowego czystszego powietrza i lepszej komunikacji miejskiej która nawet teraz nie działa XD ale ty jesteś naiwny. Kiedyś zrozumiesz o czym piszę, ale wtedy już będzie za późno.
@CREATE_USER: Nie ja juz zrozumialem, bo teraz ubolewam nad stanem tego co jest w Polsce, a po swoim miescie, tam gdzie mieszkam, pomykam sobie rowerkiem (elektrycznym), nie mam problemu z parkowaniem, jak potrzebuje samochod to sobie biore ten na minuty i raz na ruski rok przewioze sobie lodowke a zakupy przywozi mi ziomek pod drzwi elektrycznym dostawczakiem. Normalnie, fantazja, nie mozliwe, ludzie tak zyja? No tak, zyja i jest im dobrze.
fejkowego czystszego powietrza i lepszej komunikacji miejskiej


@CREATE_USER: Byłeś kiedyś za granicą? Jeśli nie, to na początek proponuję Berlin. Zobaczysz, że da się żyć bez samochodu i można mieć czyste powietrze w mieście.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że w polskim wykonaniu taki system nie będzie działać albo będzie działał znacznie gorzej, ale czyja to wina jeśli nie Polaków?
No tak, zyja i jest im dobrze.


@Awsed: To że TOBIE jest dobrze, to nie znaczy że MI i INNYM też będzie dobrze w takim stanie. Nie każdy jest taki uległy jak TY. Nie każdy ma ochotę i możliwość #!$%@?ć rowerkiem i nie każdy chce się #!$%@?ć z wynajmem samochodu za każdym razem jak potrzebuje pojechać gdzieś dalej niż 10 km. Ja #!$%@? typie zrozum to, że nie każdy lubi tak
Byłeś kiedyś za granicą? Jeśli nie, to na początek proponuję Berlin. Zobaczysz, że da się żyć bez samochodu i można mieć czyste powietrze w mieście.


@mayek: Byłem i dalej lubię wolność poruszania się samochodem, a nie PRZYMUSOWE zakazywanie poruszania się nimi pod przykrywką czystego powietrza. Samochody mają dość mały wpływ na czystość powietrza w stosunku do restrykcji jakie się na nie nakłada. Z resztą właśnie w niemczech powoli słychać głosy że