Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #serwispc #zwiazki #pomocy

Hej,
Jak uczycie seniorów (no np. przymierzam się do dawania "korków" dla tych co chcą pozostać w miarę z młodymi w kwestii nowinek) w zakresie cyber sec?
Tzn. no może się źle się wyraziłem, ale chcę dać im jakieś podstawy i rozeznanie, żeby nie szli do mnie z ryjem, że ktoś im coś nabroił w telefonie,czy pc.
Bo chyba na chwilę obecną jak będzie konto użytkownika to i tak pod windowsem to nie szyfruje partycji (i chyba domyślnie ludzie i tak to ustawiają na automatycnze)? Chyba i to tak to odlot i strzelanie z wróblem do armaty.
Pójście w usługi googla czy ms, żeby nie było problemów np. z chmurą?
Bo używanie menedżerów haseł chyba będzie w miarę racjonalnie jak jakiś poziom wiedzy się pojawi? Chociaż to dosyć duży progres musi być dla przciętnego boomera (nie używam tego negatywnie).
BTW, jak ktoś zna jakiś link do jakiś materiałów na takie tematy, to chętnie podpatrzę. Można miliony razy pokazywać gdzie klikać, no może jednak jest jakaś fajna metodologia do tego. W sumie w penwym sensie to ci ludzie mają radochę jak ktoś z nimi spędza czas i czasami klikanie komputer przeradza się w rozmowy, czy po prostu ludzkie dawanie ciepła, ale nawrt potrafią jakoś fajnie to wynagrodzić. Aczkolwiek moje część techniczna nie zostanie zadowlona jak np. im jak mogą łatwiej się komunikować ze znajomyi czy z dalszą rodziną.
Pozdrawiam