Wpis z mikrobloga

@karski Szukam metod nieoficjalnych xD

@newerty Hasła nie znam, "modem" to skrzynia taka 1m x 1,5m :P mogę w nocy na wachcie sprawdzić co jest w śrrodku, no to satelitarny internet

Pojęcie mam mgliste więc wątpię żebym to obszedł niestety
@BeHappy: a dostawce znasz? Wiesz co tam na pelęgu jest na osłonie anteny napisane? Albo na ekranie logowania... Jak XChange to Marlink. I jeżeli macie Marlinka to mogę wam powiedzieć jak zmieniać satelity, domyślne Marlinkowe hasła, jak pomijać logowanie czy whitelistować adresy. Kwestia tego czy macie już modem MDM2510 czy jeszcze tego starego iDirect'a X7 (czy jak on się tam nazywał).
@karski: używam nextdns do blokowania spamu, reklam etc. Blokuje określone serwery dns, ale nie apki.

Wyłącz określonym apkom dostęp do netu w tle. W opcjach prywatności masz info co z czym się łączy. To plus wykaz co ile przesyła powinien dać Ci info co wyłączyć/odistalować.

Włączenie oszczędzania baterii też redukuje pracę w tle.
@karski z 15 lat temu było coś w stylu opera mini. Ruch szedł przez serwery Opery i np obrazki automatycznie było konwertowane na mniejsze a cały ruch kompresowany. Nie wiem czy nadal to działa
@cucaracha komercyjny starlink nie będzie działał na otwartym morzu, a wersja maritime to już decyzja firmy. Jeżeli się zreflektują i zaczną w całej flocie to instalować, to będzie to rewolucja.
@newerty o kurczę, tak szczegółowej wiedzy się nie spodziewałem

Dostawca ITC global
Router cisco

I pytanie pewnie mocno laika ale może rozwiejesz mity jak to wygląda
Co firma widzi przy korzystaniu z Internetu przez załogę? widać na jakie strony wchodzimy?
widać co np pisze teraz na wykopie? (czy widać ze po prostu korzystam z aplikacji wykop ale nie wiadomo jako kto i co pisze?) analogiczne z Messenger, whatsup

A taka mocno praktyczna
@BeHappy: Może posłużę się przykładem Marlinka, gdzie używamy swoich kont. Każdy załogant zakłada swoje konto ze swoim hasłem i przychodzi do mnie w celu aktywacji konta. Nie mam nawet wglądu do hasła. Te mogę tylko zresetować generując nowe a taki użytkownik będzie musiał ustalić nowe po zalogowaniu wygenerowanym hasłem.

W panelu administratora systemu osoba uprawiona widzi jakie konto kiedy rozpoczęło swoją sesję oraz ile transferu dane konto wykorzystało (przykład w screenie).
Pobierz newerty - @BeHappy: Może posłużę się przykładem Marlinka, gdzie używamy swoich kont. ...
źródło: xchange
Dostawca ITC global


@BeHappy: aha, zapomniałem dopisać że niestety z tym dostawcą nie pomogę, ale na mostku na pewno masz manuale i masę informacji jak to działa. Jeżeli masz jakieś podstawową wiedzę z obsługi komputera to mając manuale możesz zrobić z tym wszystko na ile dostawca pozwala.
AdGuard Pro który tworzy profil VPN i blokujesz wszystko co nie chcesz, żeby się ładowało za pomocą blacklisty na poziomie DNS (domeny, IP itp.)
@newerty Super dzieki za tak obszerne wyjaśnienia

U nas mamy gościa IT na lądzie który się tym wszystkim zajmuje, czy to problemy z łączeniem, odbanowanie po zablokowaniu za używanie VPN itp
Gdy dyskutowalem z nim po tym jak zablokowali mnie za używanie VPN powiedział, że nie mozemy używać bo "nie widzi co robimy"
Stąd mam przypuszczenia, że coś tam więcej można zobaczyć, np na jakie strony ktoś wchodzi

Nie żeby to był
@newerty Co do fair usage to mi właśnie ostatnio ręce opadły bo stary zrobił afere jak zobaczył, że jedna z osob użyła 4gb jak inni po 500mb, i jak to tak
Starałem się wytłumaczyć, że to nie są #!$%@? lody i jak ktoś więcej "zje" w nocy oglądając filmiki na fb to mu rano nie zabraknie :P no ale nie zrozumiał