Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakąś fajną kostkę OBD (chodzi mi o ten ten kąkuter co się podłącza do gniazda w aucie i pokazuje jakieś błędy, ew można je skasować itp.) Z waszego doświadczenia, polecacie jakąś spersonalizowaną pod daną markę czy ogólną ? Fajnie by było jakby ew. na tel szło odczytać błędy
#motoryzacja #elektronika
  • 15
@Sarcasm: Do Volkswagenów polecam zainteresować sie OBD Eleven Kosztuje około 100E i możeesz również kodować i odblokowywać ukryte rzecz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ( ) Mam i używam do kilku lat na YT jest koleś Mr.Fix i on pokazuje jak to działa i pro tip Mr.Fix jest Wykopkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jalop: Nie ale mają podobne możliwości ze wskazaniem na VCDSa ( ͡° ͜ʖ ͡°) a za zaletą OBD11 jest możliwość używania na telefonie tablecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byleś tylko kupił orginalnego VCDSa a nie żadne tanie Chińskie podróbki ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ja kiedyś chciałem przycebulić i kupiłem ()
@jestemjakijestem1212: Te tanie OBD to są o #!$%@? potłuc () Jak chciałem być cebulakiem to dziadowałem na tych tanich paździerzach i chyba z 15 przerobiłem włacznie z Chińskimi kolonami VCDSA do czasu aż kupiłem OBD11 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StaszekGGG: Ty masz swoje doświadczenia, ja swoje. używam tego modelu już w 3 aucie. To nie jest "tanie" paździerzowate OBD, ale co ja będę tłumaczył ;)

ja napisałem, za ile można to wyrwać, a nie ile to warte jest ;)

Przecież to tylko interfejs. Do odczytania błędów wystarczy VGATE i darmowy soft na androida. Bez problemów też tym kasuję i odczytuję parametry na żywo podczas jazdy. Nie mam potrzeby wydawać 400
@Sarcasm: Jeżeli chcesz sie podłaczyć na włączonym silniku to nie zadziała(chyba) Zawsze wyłaczasz silnik i wyjmujesz kluczyk Następnie wpinasz #!$%@? i przekręcasz kluczyk nie odpalając Pozwalasz #!$%@? sie połączyć i jak sie połączysz to wtedy możesz odpalić sprawdzając obroty ładowanie kompresje itp A wracając do OBD11 ja u siebie naprzykład wyłączyłem Start Stop Zamykanie Otwieranie okien z kkluczyka Wyłączyłem światła dzienne z automatycznych na manualne Jakieś tam pierdoły w w radiu
@StaszekGGG: ale ja mam kolego porównanie, bo wiem, czego używają znajomi i wiem jak działa i jakie możliwości ma OBD11 ;) Do moich potrzeb nie trzeba nic więcej, niże to co mam. Mam poprawne odczyty i kody błędów, także wiem, z czym jadę do mechanika. Więcej mi nie jest potrzebne ;)
@jestemjakijestem1212: Kłucił sie nie bede bo nie ma o co () i ja właśnie zapłaciłem te 100E i dalej leje do baku ( ͡ ͜ʖ ͡) i korzystam z funkcji OBD11 i co jeszcze powiem że dzięki użyciu OBD11 na kimś wpadło mi pare groszy co mi zrekompensowały wydatek tych 100E!! Ale ja myśle przestrzennie a tobie życze samych sukcesów
@StaszekGGG: z kodowaniem lepiej uważać ( ͡° ͜ʖ ͡°) te kosteczki potrafią tak namieszać, że potem ciężko dojść co i gdzie pozmieniało, już kilka takich tematów np na grupie seata widziałem jak ludzie potem musieli ratować kodowania odisem po zabawach w obd11 :D
@citron: To chyba raczej ze wszystkim trzeba uważać co sie robie nie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ( ) Ty myślisz że ja sobie niczego #!$%@?łem i nie musiałem jechać do znajomego żeby sie podłaczyć ptrze VCDSa ( ͡ ͜ʖ ͡) ( ) A co do forum to też jest kilka na temat