Wpis z mikrobloga

Pierwsze w życiu strzelanie z wiatrówki - do oceny. Zastanawiam się jaka jest możliwa do uzyskania lepsza celność po zdobyciu doświadczenia, a na ile na taką celność wpływają ograniczenia w sprzęcie. Strzelałem bez podpórki z fabrycznego Hatsan'a 90 .177, używałem śrutu JSB Exact Lead Free o wadze 0,44 g (najcięższy dostępny komercyjnie śrut bezołowiowy - nie teflonowy). Dystans to 15 m, zachodni wiatr 13 km/h, a cel to kartka A4. Sześć czarnych krzyżyków to miejsca gdzie były gwoździe. Duży problem miałem z ustawieniem szczerbinki, jedno-dwa kliknięcia w lewo/prawo (analogicznie góra-doł) sprawiały że kule z automatu latały albo w lewą połowę kartki lub prawą, ciężko mi było ustawić przyrządy aby były ustawione na środek (zielona kropka) (chyba że tutaj problemem jest brak skilla, a nie ustawienie przyrządów - to akurat pytanie do was ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?)
#wiatrowki
Pobierz
źródło: strzelanie
  • 1
@Hakunamatata57 Ustawianie szczerbinki i muszki powinno się robić w pomieszczeniu zamkniętym lub strzelnicy otoczonej nasypaem, tak by wiatr nie miał wpływy na tor lotu pocisku. Broń/wiatrówka powinna być zamontowana na stałe np w imadełku, odpowiednio ustawiona i dopiero wtedy można kręcić przyrządami i sprawdzać jak zmienia się tor lotu. Dzięki zastosowaniu trwałego mocowania będzie można mówić o powtarzalności wyników strzelania. W ten sposób regulowaliśmy szefem kompanii kbksy przed zawodami strzeleckimi. Każdy z