Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki czy to legalne, czy gdzieś jest haczyk? Czy wierzyciel może umorzyć całkowicie dług dłużnikowi? Bo wg tego pisma, które dostałem i załączyłem JPG w linku poniżej wychodzi, że umorzyli mi dług i mam tylko zapłacić koszty komornicze, ale to oznacza, że prawnie tego długu już nie ma skoro umorzyli?

Drobnym druczkiem tam napisali, że egzekucja jest bezskuteczna, bo nie pracuje nigdzie na podstawie jakiejkolwiek umowy, a na konto bankowe nie wpływają od dłuższego czasu żadne pieniądze z jakiekolwiek tytułu
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcialem załączyć drugą strone, ale nie można przesłać dwóch zdjęć naraz, więc zacytuje treść, która jest na drugiej stronie pisma

"Niezastosowanie się do wezwania z pkt 5 postanowienia może spowodować ściągnięcie należności w drodze egzekucji bez obowiązku zaopatrywania w krauzule wykonalności" że o co chodzi?

Tu link do pisma: https://ibb.co/5MGNWRh

#pytanie #dlugi #komornik #polska #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: Tak, wierzyciel może umorzyć całkowicie dług dłużnikowi. Ale to pismo jest nie o umorzeniu długu, tylko o umorzeniu postępowania egzekucyjnego. Znaczy, komornik na razie skończył pracę.
Anonim (nie OP): To Komornik umorzył SWOJE postępowanie egzekucyjne, które przeciwko Tobie prowadził. I to nie Ty jesteś obciążony tymi kosztami, tylko wierzyciel. Ten zaś będzie w posiadaniu tytułu wykonawczego, bo zostanie mu przez komornika zwrócony i w ciągu 6 lat od dnia umorzenia będzie mógł złożyć wniosek egzekucyjny do dowolnego komornika ponownie, wraz z tymi kosztami, które teraz poniesie (doliczy je jako koszty poprzedniej egzekucji). Tak czy owak masz #!$%@?
Anonim (nie OP):

Tak czy owak masz #!$%@? :-D.


Nie musi mieć. Dam taki przykład z rodziny. Dług ciągnący się przez wiele lat, który urósł już 3 krotnie względem pierwotnej kwoty. Paru komorników się przewinęło ale nic nie mogli zdziałać. W końcu wierzyciel przysłał pismo z propozycją. Spłać 1/6 wartość obecnego stanu zadłużenia a reszta zostanie umorzona w całości. Dał czas na decyzję i w efekcie dług został spłacony oraz sprawa
@mirko_anonim fajnie że używasz Mirku anonima to znaczy że wstydzisz się tego. prawidłowo. natomiast dług nie zniknął zniknęło tylko obecne postępowanie. wierzyciel znowu ma standardowo 6 lat na wszczęcie kolejnego postępowania w tym czasie rosną ci odsetki i koszty. potem będziesz mógł się zgłosić do super expressu że dług z 1000 zrobił się na 3000 zł. powodzenia