Wpis z mikrobloga

Zaczynam jdg (b2b, usługi kurierskie). Szybkie pytanie dla wyjadaczy: jest sens korzystać z księgowej czy po prostu korzystać z księgowości online (w biurze mi zawołali 350 zł lol). Biura online praktycznie robią wszystko same, a co nie wiem mogę wygooglować w kilka minut. Jako świeżak może mnie coś kiedyś zaskoczyć w tak "skompilowanej" działalności (1 faktura przychodu, 10-15 kosztowych) czy po prostu zapłacić te 300zł i wywalone?
#jdg #ksiegowosc
  • 7
@manikcs: to zależy czy będziesz kombinować i rozliczać setki faktur, czy 1 FV na miesiąc i 1 fakturka kosztowa (rach za telefon)...
no i najważniejsze KTO będzie Cie reprezentował (i odpowiadał) za błędy?
imho zapłać na początku za księgowość, poproś o pełne KPiR, załóż darmowe konto na (ifirma.pl polecam) i wpisz tam wszystko - jeśli Ci wyjdzie tak samo to będzie git...

@Poldek0000: 2 przelewy od firmy, a koszty standardowe leasing, paliwo, telefon i laptop raz na rok. żadnych tosterów na bluetooth ani playstatnion 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zacząłem wcześniej zabawę z wfirma.pl i wszystko niby fajnie. Faktura cyk telefonem - wprowadzona. Rozliczenie za maj wyliczone. Coś rzeczywiście może pójść nie tak (tak, wiem to polska i najlepsze z prowadzenia firmy przede mną)? Sorry za głupie pytania ale
@manikcs: ja płacę 2500 za rok księgowego. Ale to jakaś zniżka za lata współpracy bo znajomy u tego samego księgowego już płaci 2620. Korzystamy z inFakt i jak chcesz 10% zniżki na pierwszą płatność do mogę Ci podesłać reflinka, ale wfirma też jest OK. Takie normalne prowadzenie księgowości jest proste. Ale jak ja w trakcie roku musiałem przejść z ryczałtu na zasady ogólne, albo zmieniałem formę opodatkowania na koniec zeszłego roku,