Wpis z mikrobloga

W nocy toczyły się ciężkie boje o wioskę Makarowka, która przechodziła z rąk do rąk. Rano była w rękach armii rosyjskiej, natomiast sytuacja jest płynna i za chwilę może być znowu pod kontrolą AFU. Wioska Lewadnoje jest obecnie w szarej strefie. AFU rozpoczęła przygotowania do kolejnego ataku dzisiejszej nocy, od strony Lewadnoje w kierunku Równopila z prostym planem dojścia do Makarowki od zachodu. Natomiast w okolicach Orechowa sytuacja się nie zmienia. Obie strony używają na dużą skalę artylerii ale linia frontu stoi.

Dziś było wystąpienie prezydenta Putina dotyczące ukraińskiej kontrofensywy. Całego wystąpienia nie widziałem, natomiast czytałem omówienie. O ile można się zgodzić z oceną Putina na temat braku sukcesów kontrofensywy, to jego stwierdzenie, że dodatkowa mobilizacja nie będzie potrzebna, jest moim zdaniem chybiona. Rosja będzie potrzebowała dużo większej armii by wygrać wojnę, a innego wyjścia niż zwycięstwo Putin nie ma i chyba o tym wie.
#ukraina
  • 11
O ile można się zgodzić z oceną Putina na temat braku sukcesów kontrofensywy, to jego stwierdzenie, że dodatkowa mobilizacja nie będzie potrzebna, jest moim zdaniem chybiona. Rosja będzie potrzebowała dużo większej armii by wygrać wojnę, a innego wyjścia niż zwycięstwo Putin nie ma i chyba o tym wie.


@joazaxa: jak ostatnio mówili że mobilizacji nie będzie to ją zrobili. Niedługo znowu zrobią.
@kolejnekontowypokowe: Wtedy zrobili, bo AFU osiągnęła sukcesy w obwodzie charkowskim. A osiągnęła go dlatego, że tam praktycznie nie było rosyjskiej armii. Teraz kontrofensywa AFu stoi w miejscu i raczej nie ma szans na sukces. Rosja ma wystarczające siły do obrony ale za małe do ataku.
To Polacy byli ofiarą nazistowskiego ludobójstwa, a ukry jednymi ze sprawców.


@joazaxa: Miałem na myśli ludobójstwo Ukraińców w Donbasie - pomiędzy latami 2014 a 2022 Rosjanie zabili co najmniej 14 tysięcy osób.

Ale to mile, że nie kryjesz się ze swoimi prorosyjskimi sympatiami. Rozumiem, że w razie wojny polsko-rosyjskiej też będziesz wierzył RT, a nie łze-TVP?
Moje sympatie są wyłącznie propolskie.


@joazaxa: No nie wiem, nie wiem. Wiesz, gdybyś miał neutralny stosunek do wojny to raczej:

- pisałbyś albo "prezydent Putin" i "prezydent Żeleński", a nie "prezydent Putin" i "Żeleński"
- pisałbyś "Rosjanie" i "Ukraińcy", a nie "Rosjanie" i "ukry",
- raczej nie rozsiewałbyś propagandy o jakichś wyimaginowanych zbrodniach Ukraińców w Donbasie.

W razie wojny polsko-rosyjskiej będę siedział w okopie


@joazaxa: Pytanie po której stronie (